خانه و آشپزخانهابزار و غذای حیوانات

راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

معرفی بهترین آکواریوم های خانگی

طبیعت همیشه بسیار زیبا است. ارتباط با طبیعت می‌تواند تغییراتی مثبت در روحیه افراد ایجاد کند. مشغله و تغییر سبک زندگی سبب شده فرصت کافی برای استفاده از زیبایی­ها و نعمت­های طبیعی نداشته باشیم. اما، فرصت هایی وجود دارد که می­توانیم در طراحی فضای داخلی خانه یا محل کار از الگوهای طبیعی الهام بگیریم. خرید آکواریوم ارزان یکی از گزینه­ های مناسبی است که می­توانید برای تغییر فضای خانه و آرامش بیشتر خود از آن کمک بگیرید.

استفاده از اکواریوم در خانه علاوه بر اینکه فضای خانه را شادتر و طبیعی­ تر می­کند، جنبه سرگرمی نیز دارد. تماشای این منظره آرام­بخش می­تواند شما را سرگرم کرده و گذر زمان را فراموش کنید. مطمئنا احساس خوبی است که بتوانید تکه­ای از یک دریای آرام را در خانه تماشا کنید، اما می­دانید برای انتخاب این محصول توجه به چه نکاتی ضروری است؟ یا با انواع آکواریوم های موجود در بازار آشنا هستید؟ بهتر است با ما همراه باشید.

1118d95aa375f2db33b6292a8c059457 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

آکواریوم رومیزی مدل MA گنجایش 3 لیتر

 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: آب شیرین
 • جنس: شیشه
 • جنس پایه: پلاستیک
خرید محصول
780e12ea8bfe366df3750f5317bbfed1 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

آکواریوم مدل گلدان شفاف 3 لیتری

70,500 تومان
 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: پلنت (گیاهی)
 • جنس: پلکسی گلاس
خرید محصول
561df4255e6a0c047e8d249a6b7e70ed 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

آکواریوم آذین پلنت مدل almas565

مشخصات

 • ابعاد
  30x33x45 سانتی‌متر
 • ضخامت لایه‌ی سازنده
  6 میلی متر
 • توضیحات فیلتر
  آکواریوم طرح الماس زخامت 6 میل حجم 10 لیتر بدون فیلتر
 • سایر توضیحات
  آکواریوم طرح الماس زخامت 6 میل حجم 10 لیتر با استند چوبی و نور مخصوص
خرید محصول
9c364faaf981647f12e23d6e33561e4f 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

آکواریوم بانومد طرح گلدان مدل ID-18548

72,000 تومان
 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: پلنت (گیاهی)
 • جنس: پلکسی گلاس
خرید محصول
2c9b045b38ace6956dd2009ccd01ca53 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

تنگ ماهی تترا مدل Betta BOWL

365,000 تومان
 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: پلنت (گیاهی)
 • جنس: شیشه
 • امکانات ظاهری: پایه
 • جنس پایه: پلاستیک
خرید محصول
4bd961e7df0214e3c3aa0bf886712376 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

تنگ ماهی مدل استوانه شیشه ای k010

 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: پلنت (گیاهی)
 • جنس: شیشه
خرید محصول
719a4fa0c98e6dfd11b5ee4a692e7a26 300x300 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

آکواریوم آذین پلنت مدل istad1111

 • آکواریوم آبزیان مناسب برای: آب شیرین
 • جنس: شیشه
 • امکانات ظاهری: پایه
خرید محصول

معرفی انواع مختلف آکواریوم­های موجود در بازار

aquarium - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

 • آکواریوم آب شیرین: در طراحی این آکواریوم برای تامین آب مورد نیاز از همان آب لوله­ کشی شهری استفاده می­شود. تفاوت اصلی این آب با آب موجود در آکواریوم در میزان املاح و کلر آن است. مهمترین وسایلی که در طراحی این آکواریوم زیبا به کار می­رود عبارت است از: مخزن، فیلتر، بخاری، پمپ هوا، منبع نور، دماسنج، تور دستی و لوازم تزئینی.
 • آکواریوم آب شور: زیبایی ظاهری این نمونه آکواریوم­ها بسیار عالی و منحصربه ­فرد است. اما باید بدانید خرید و ایجاد این نمونه آکواریوم های دریایی کمی پیچیده و دشوار است. برای خرید آکواریوم ارزان و راه‌اندازی این دریای خانگی کوچک استفاده از خنک‌کننده، بخاری، پمپ هوا، ژنراتور ازون، انواع محلول ها و داروها، راکتور کلسیم، بیوتوله، آزمایشگرها، مخزن، فیلتر مکانیکی، بیلوژیکی و شیمیایی، کف­گیر، نمک­های خاص، ضدعفونی کننده، شکل­دهنده موج و تامین­ کننده نورهایی مانند uv ضروری است.
 • آکواریوم پلنت: این نمونه محصول نیز زیبایی خاصی دارد. سبزی و طراوت آن می­تواند در افزایش روشنایی، زیبایی و آرامش محیط شما مؤثر باشد. در این نمونه آکواریوم­ها نیز از مخزن، فیلتر، نور، پمپ هوا، سیستم دی اکسیدکربن، آهن­ربا، دماسنج و بسیاری موارد دیگر استفاده می­شود.
راهنمای خرید بهترین و پرفروش ترین چای ساز های بازار
بيشتر ببينيد

مهمترین نکات برای خرید آکواریوم

aquarium 1 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

بودجه کافی

اولین نکته‌ای که در راهنمای خرید آکواریوم اشاره به آن ضروری است، تامین پول و بودجه کافی برای ایجاد که دریای خانگی کوچک و زیبا است. البته هزینه راه‌اندازی یک آکواریوم در مقایسه با بسیاری از هزینه های جانبی طراحی ساختمان کمتر و مقرون­ به ­صرفه ­تر است. به‌علاوه، زیبایی و تغییری که با ایجاد یک آکواریوم در منزل خود تجربه می­کنید در مقایسه با هر تغییر دیگر بیشتر خواهد بود.

خرید آکواریوم با توجه به نوع ماهی

نوع ماهی­هایی که می­خواهید در خانه نگهداری کنید را به دقت انتخاب کنید. فراموش نکنید که ماهی­ها به دو دسته ماهی آب شیرین و آب شور تقسیم می­شوند. نمی­توانید هر یک از این ماهی­ها را در شرایطی که برای آن خلق نشده­اند نگهداری کنید. دلیل اصلی تنوع در مدل آکواریوم نیز تفاوت شرایط مناسب برای رشد ماهی­ها است. انتخاب نوع ماهی به شما کمک می کند که مرحله خرید آکواریوم ارزان به­راحتی انجام دهید.

در این قسمت باید بگوییم که نگهداری از آکوریوم های آب شور در مقایسه با آکواریوم آب شیرین کمی دشوارتر است. اگر توان و زمان کافی برای نگهداری از ماهی­ها را ندارید بهتر است آکواریوم پلنت یا آب شیرین را انتخاب کنید.

انتخاب مدل ماهی­ها

علاوه بر دسته­ بندی ماهی­ها به مدل آب شیرین و آب شور، هر یک از این دسته­ های کلی به زیرمجموعه­های مختلفی تقسیم می­شوند. برای مثال، ماهی­های گیاه­خوار، گوشت­خوار، همه­ چیزخوار، صلح­ جو، مهاجم، پرتحرک، زنده ­زا، کم­ تحرک، ماهی­های آب سرد و گرم، ماهی­های عمق، رو یا میانه آب اصلی­ترین زیرمجموعه­ های ماهیان آب شیرین هستند.

فراموش نکنید که هر یک از این ماهی­ها خصوصیانت رفتاری و تغذیه متفاوتی دارند. برای نگهداری از آنها به شرایط و ملزومات مختلفی نیاز دارید. بهتر است این مرحله را با مشورت یک کارشناس حرفه­ای انجام دهید.

انتخاب ماهی­های مشابه و هم­دسته

همانطور که گفتیم خصوصیات تغذیه­ای و شرایط زندگی ماهی­های مختلف با یکدیگر متفاوت است. انتخاب ماهی­هایی که در دسته­های مختلف قرار دارند می­تواند سلامت و جان سایر موجودات آکواریوم را تهدید کند. بهتر است هنگام خرید آکواریوم ارزان هرگز ماهی­های گیاه­خوار و صلح ­جو را در کنار ماهی­های گوشت­خوار و مهاجم قرار ندهید.

مهمتر از همه، هرگز برای افزایش زیبایی آکواریوم خود ماهی­های آب سرد و آب گرم را کنار هم قرار ندهید. این ترکیب نامناسب می­تواند سرعت انتقال بیماری­ها را افزایش داده و ماهی­های شما در مدت­زمانی کوتاه خواهند مرد.

خرید آکواریوم ارزان متناسب با فضا و محط خانه

aquarium 3 - راهنمای خرید بهترین آکواریوم های موجود در بازار+(معرفی21 مدل)

هدف اصلی از ایجاد آکواریوم در خانه افزایش زیبایی فضای داخلی خانه است. بنابراین، تناسب این محصول کاربردی با فضای داخلی خانه ضروری است. اگر خانه شما کوچک است و فضای کمی دارید بهتر است اکواریوم­های کوچک‌تر را انتخاب کنید. آکواریوم­های مکعبی سازگاری بالاتری با فضاهای کوچک دارند.

معرفی بهترین رخت آویز های با کیفیت و ارزان بازار+(با قیمت روز)
بيشتر ببينيد

فراموش نکنید که تنوع شکل در آکواریوم­ها بسیار بالا است. نمونه­ های مکعبی، استوانه­ای، کتابی، چندضلعی و مکعب مستطیی پرکاربردترین شکل­های آکواریوم هستند. برای اینکه خرید راحت­تری تجربه کنید بهتر است مدل را به­دقت و با توجه به مدل خانه خود انتخاب کنید. آکواریوم­های مستطیلی برای خانه بزرگ مناسب­تر است. اما برای فضاهای کوچک استفاده از مدل­های مکعبی و استوانه­ ای بهترین گزینه خواهد بود.

توجه به عرض و عمق

فراموش نکنید که هنگام خرید یک آکواریوم زیبا به عرض یا عمق آن بیشتر از طول محصول اهمیت بدهید. عمیق بوده آکواریوم فضای داخلی آن را زیباتر کرده و ماهی­ها و سایر تزئینات موجود در آن به­ خوبی دیده می­شود. اگر ماهی­های گوشت­خوار را انتخاب کرده­اید فراموش نکنید که خرید آکواریوم زمانی برای شما مفید است که ارتفاع زیادی داشته باشد.

هرگز در انتخاب محصول مناسب هیجان­زده عمل نکنید. از ماهی­های پرتحرک برای فضای کوچک استفاده نکنید. سعی کنید برای اینکه ماهی­ها از آکوریوم بیرون نیفتند حتما از درپوش مناسب استفاده کنید. آب آکواریوم را به­ موقع عوض کنید.

زیرا سنگین شدن آب مانع از حرکت راحت ماهی­ها در فضای داخلی آکواریوم می شود. هنگام خرید ماهی افراط نکنید. توصیه می­کنیم ابتدا به تعداد کمی ماهی قناعت کنید و به­ مرور ماهی­های داخل آکواریوم را افزایش دهید. جالب است بدانید نگهداری از آکواریوم­های بزرگ دارای تعداد کمی ماهی بسیار ساده­تر است.

مهمتر از همه فراموش نکنید اگر اولین بار است که از آکواریوم استفاده می­کنید بهتر است مدل­های ارزان را انتخاب کنید و تعداد ماهی­های شما کم باشد. ماهی­های گران نخرید. در مورد نحوه نگهداری از آکواریوم، نوع غذای ماهی­ها و میزان غذا در هر وعده از فروشنده سوالات دقیق و واضح بپرسید. هرگز در آکواریوم خود از وسایل برنده استفاده نکنید.

سخن پایانی

تماشای دریا و شنیدن امواج ساخل یا شنا یکی از بهترین راه­ها برای آرامش و فراموشی مشکلات زندگی است. اگر فرصت کافی برای مسافرت به نواحی ساحلی ندارید می­توانید در خانه یا محل کار خود از این نعمت طبیعی استفاده کنید. توصیه می­کنیم برای تغییر دکوراسیون خانه یا اداره خود خرید آکواریوم ارزان را در برنامه داشته باشید. البته فراموش نکنید انتخاب و خرید این محصول نکته­ هایی دارد که در این مقاله کاملا به آن اشاره کردیم.

اما فراموش نکنید که توجه به فضای داخلی خانه، توجه به عمق و ارتفاع آکواریوم، انتخاب مدل آکواریوم با توجه به نوع ماهی­ها، قرار دادن ماهی­های هم­دسته و مشابه در یک آکواریوم و تعویض به­ موقع آب مهمترین نکات برای نگهداری از آکواریوم و افزایش طول عمر ماهی­ها است.

Recent search terms:

 • https://gamavalkharid ir/راهنمای-خرید-آکواریوم/

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا