معرفی محصولات صوتی و تصویری

یکی از مهمترین تجهیزات کاربردی در زندگی لوازم صوتی و تصویری است. به همین دلیل سالانه بسیاری از شرکت های معتبر برای تولید لوازم صوتی و تصویری با هم رقابت می کنند. پیشرفت فناوری در حیطه لوازم صوتی و تصویری زیاد است. سالانه نمایشگاه های معتبری برای معرفی محصولات صوتی و تصویری در جهان برگزار می شود. یکی از مهمترین این نمایشگاه ها CES است. برندهای مختلفی از شرکت های کره ای، ژاپنی، چینی و سایر کشورها محصولات خود را برای عرضه و معرفی عمومی محصولات صوتی و تصویری از قبیل تلویزیون ها، سیسته های صوتی در این نمایشگاه ها ارائه می کنند.

24 300x230 - صوتی و تصویری

محصولات صوتی و تصویری

مهمترین محصول صوتی و تصویری که در جهان طرفداران زیادی دارد و پیشرفت های چشمگیری داشته، تلویزیون است. تلویزیون اولین بار در قرن بیستم توسط مخترعی اسکاتلندی به نام لوگی برد ساخته و عرضه شد. اولین تلویزیون الکترونیکی در سال 1938 توسط شرکت آمریکایی EMI ساخته شد. اولین تلویزیون های سیاه و سفید در سال 1956 به بازار عرضه شدند. در سال 1333 شمسی نیز تلویزیون های رنگی جای خود ا در خانه ها پیدا کردند. در دو دهه اخیر تلویزیون های مسطح، اولد و انواع مختلفی از تلویزیون با صفحه نمایش LED به بازار عرضه شده اند.

امروزه تلویزیون ابزاری است که نمی توان اهمیت آن را در خانه ها فراموش کرد. اطلاع رسانی های مختلف از طریق رسانه های جمعی، انواع مستندات، فیلم ها، سریال ها و انواع مختلفی از مسابقات و برنامه های مهیج سبب شده تلویزیون و برنامه های آن بتواند زمان زیادی از روز را در زندگی افراد به خود اختصاص دهد. علاقه زیاد کاربران به استفاده از تلویزیون سبب شده طراحان و شرکت ها اقداماتی برای به روز رسانی و تغییر سیستم های بکار رفته در این محصول صوتی و تصویری انجام دهند. تغییرات در اندازه، صفحه نمایش مهمترین تغییراتی است که در چندین دهه گذشته در تلویزیون ها انجام شده است. بعضی تغییرات انقدر عجیب و شگفت آور هستند که سال ها پیش هیچ کس تصور نمی کرد روزی بتوان از یان فناوری ها به آسانی در منازل استفاده کرد. شرکت های سامسونگ، سونی، پاناسونیک، ال جی شناخته شده ترین برندهای تلویزیون بین کاربران هستند.

معرفی تلویزیون های سامسونگ

25 300x197 - صوتی و تصویری

تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ از سال 2017 تصمیم گرفت که در مهمترین وسیله صوتی و تصویری یعنی تلویزیون های خود فناوری QLED را به عنوان رقیبی برای محصولات OLED یه کار ببرد. تلویزیون های سری Q80 و Q90 در سال 2019 به بازار عرضه شده است. دارای فناوری Ultra Viewing Angle می باشد. این فناوری سبب پخش یکنواخت نور در تمام قسمت های تلویزیون می شود. علاوه بر این در این مدل ها فناوری Full-Array Local Dimming نیز بکار رفته است. این فناوری موجب شده این تلویزیون بتواند نور را با صحنه تنظیم کند. حتی توانایی خاموش کردن صفحه را نیز دارد.

تلویزیون Q9FN در سال 2018 توسط شرکت سامسونگ به بازار عرضه شده است. فناوری به کار رفته در این مدل نیز QLED است. این تلویزیون بسیار هوشمند است. از فناوری Full array، روشنایی بی نهایت و کیفیت تصویر 4k برخوردار است.

بهترین تلویزیون سامسونگ از سی Q در سال 2020 با نام Q60T رونمایی شد. وضوح تصویر در ای تلویزیون 4K است. سیستم پردازنده آن Quantum processor lite  است. دارای قابلیت Quantum HRD می باشد. دارای توانایی اتصال به اینترنت است. سیستم عامل این تلویزیون تایزن است. دارای امکاناتی از قبیل  Google Assistant, Bixby و Alexa ، خروجی صوتی Optical و گیرنده های DVB-S2 ، DVB-S، DVB-C، DVB-T2 است.

معرفی جدیدترین فناوری های موجود در تلویزیون ال جی

26 300x232 - صوتی و تصویری

تلویزیون ال جی

مدت هاست که شرکت ال جی به برندی معتبر و نام آشنا بین خریداران محصولات صوتی و تصویری تبدیل شده است. فناوری های به کار رفته در محصولات صوتی و تصویری شرکت ال جی در سال 2019 عبارت است از: پنل IPS، این پنل سبب ایجاد زاویه دید وسیع می شود. نقش موثری در ارائه تصاویر با کیفیت دارد. نور بکار رفته در پس زمینه تصویر تلویزیون های ال جی از نوع Full Array LED است. فناوری به کار رفته در رنگ تلویزیون های ال جی True Color Accuracy است.این فناوری سبب شده تصاویر کیفیتی بیش از حالت واقعی خود داشته باشند. شرکت ال جی برای اینکه بیننده بتوانند جزئیات تصاویر را در هر حالتی به خوبی مشاهده کند از فناوری LG Cinema HDR در تلویزیون های خود استفاده کرده است.

 

صوتی و تصویری

دکمه بازگشت به بالا