لوازم برقی خانگی

 برندهای مختلف لوازم برقی خانگی 

در خانه یک سری لوازم برقی وجود دارد که برای امور مختلف کاربرد دارند. وظایف عمده این لوازم برقی خانگی انجام سریعتر و بهتر امور منزل است. از نظر عملکرد در خانه لوازم برقی خانگی به سه دسته عمده تقسیم می شوند. لوازم برقی مورد نیاز در آشپزی، لوازم نظافتی و لوازم دارای جنبه سرگرمی. برخی از لوازم برقی خانگی مانند اجاق گاز برقی، انواع فرها و ماکروفرها، خردکن، مخلوط کن، یخچال، فریزر در دسته اول قرار گرفته و به منظور آشپزی و نگهداری مواد غذایی به کار می روند. دسته دیگر شامل ماشین لباسشویی، جارو برقی، ماشین ظرفشویی خشک کن هستند. این وسایل در امور نظافتی به کدبانوی خانه کمک می کنند. تلویزیون ها و لوازم صوتی نیز در دسته سوم قرار می گیرند و کاربرد آنها در زمینه سرگرمی است.  حضور برندهای مختلف لوازم برقی در بازار سبب سهولت انتخاب لوازم مناسب می شود.

16 300x195 - لوازم برقی خانگی

لوازم برقی خانگی

تاریخچه لوازم برقی خانگی

بسیاری از لوازم خانگی مدت ها و قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرند. لوازم برقی خانگی بر اثر ابداع صنعتگران آمریکای سبب تحول زندگی شده اند. استفاده از این لوازم چهره زندگی در خانه را بسیار تغییر داده است. اموری که در گذشته به دست مستخدمین فراوانی انجام می شد یا حتی یک خانم خانه‌دار ساعت ها وقت خود را صرف امور خانه می کرد. امروزه با استفاده از وسایل برقی خانگی سخت‌ترین و طولانی ترین کار به سهولت و سرعت انجام می شود. وسایل الکتریکی و نفتی برای اولین بار در اواسط دهه اول قرن بیستم وارد خانه ها شدند. این وسایل عبارتند از: ماشین لباسشویی، آبگرمکن، یخچال، فریزر و ماشین های دوخت. بعد از جنگ جهانی دوم تحولات صنعتی سبب ورود ماشین های ظرفشویی و خشک کن به خانه ها شد.

تقسیم بندی لوازم برقی خانگی

علاوه بر تقسیم بندی وسایل از نظر کاربرد در خانه، وسایل به دو دسته لوازم خانگی بزرگ و کوچک نیز تقسیم می شوند. لوازم خانگی بزرگ به نام لوازم سفید نیز شناخته می شوند. سیستم ها تهویه، ماشین های ظرفشویی و لباسشویی، کابین خشک کن لباس، یخچالها و فریزرها، انواع اجاق های آشپزخانه، آبگرمکن ها، ماکروویوها و بسیاری دیگر از وسایل جزو لوازم برقی خانگی بزرگ به حساب می آیند. دلیل نامگذاری این وسایل به خاطر رنگ سفید این وسایل بود. البته امروزه نیز بسیاری از این وسایل سفید رنگ هستند. وسایلی از جمله آبمیوه گیرها، همزن برقی، چرخ گوشت، قهوه ساز و چای ساز، سرخ کن های برقی، آسیاب کن و مخلوط کن های برقی، خردکن ها و غذا سازها، کتری های برقی، ساندویچ سازها، پلوپزها، تسترها و هودهای آشپزخانه لوازم برقی خانگی کوچک به حساب می آیند.

تولیدکنندگان لوازم برقی خانگی

سودآوری صنعت تولید لوازم برقی خانگی سبب شده که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی و خارجی و شرکت های بسیار بزرگ و مطرح اقدام به طراحی و ساخت لوازم خانگی کنند. تعداد زیاد شرکت های تولید کننده بازار رقابتی شدیدی ایجاد کرده است. برندگان این رقابت تولیدکنندگانی هستندکه کیفیتی بالا با قیمتی مناسب را برای محصولات خود انتخاب کنند. وجود رقابت سبب شده سالانه کیفیت لوازم برقی خانگی افزایش یابد. شرکت های داخلی نیز سعی کرده اند در بازار رقابت حرفی برای گفتن داشته باشند.

17 300x160 - لوازم برقی خانگی

اسنوا

اسنوا

اسنوا یکی از برندهای تولید کننده لوازم برقی خانگی داخلی است. محصولات این شرکت از کیفیت مطلوبی برخوردار است. و توانایی رقابت تولیدکنندگان جهانی را دارد. لوازمی از قبیل ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اجاق گاز، یخچال فریزرها، تلویزیون، انواع فرها و قهوه ساز از جمله وسایلی است که توسط این شرکت تولید می شود.

پارس خزر

همه شما اسم پلوپزهای پارس خزر را شنیده اید. اما امروزه تنها محصول پارس خزر پلوپز نیست.  بزرگترین تولید کننده لوازم برقی خانگی کوچک در ایران پارس خزر است. در گذشته محصولات پارس خزر با نام پارس توشیبا عرضه می شد. اما از سال 1361 این شرکت برای عرضه محصولات خود از نام های پارس خزر و ساینا استفاده می کند.

18 300x117 - لوازم برقی خانگی

 

پارس خزر

امرسان

یکی دیگر از شرکت های داخلی تولید کننده لوازم برقی خانگی امرسان است. شهرت عمده این برند به دلیل یخچال فریزرهای آن است. اما محصولاتی از قبیل ماشین لباسشویی، اجاق گاز، هود و جاروبرقی نیز توسط شرکت امرسان تولید و عرضه می شود.

19 300x149 - لوازم برقی خانگی

امرسان

ایکس ویژن

یکی دیگر از شرکت ها داخلی که در سال 1385 به عرض رقابت تولید لوازم خانگی پا گذاشت ایکس ویژن است. مهمترین محصول این شرکت تلویزیون های آن است. اما علاوه بر آن یخچال فریزر و ماشین های لباسشویی نیز با همین برند وارد بازار می شوند.

20 300x221 - لوازم برقی خانگی

ایکس ویژن

معتبرترین برندهای خارجی تولید کننده لوازم برقی خانگی نیز شامل برند بوش، سامسونگ، ال جی، تفال، دوو و فلر هستند.

دکمه بازگشت به بالا