مد و پوشاکلباس زنانه

معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

راهنمای خرید کت زنانه

2 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه یکی از مهمترین اجزای استایل خانم‌هاست که محبوبیت زیادی بین آنان دارد. بسیاری از بانوان در کمد لباس خود حداقل چند کت دارند که برای پوشیدن در مجالس و مکان‌های مختلف آنها را خریداری کرده‌اند. به احتمال زیاد، خانم‌ها هنگام خرید کت زنانه سخت گیری‌های لازم را به خرج داده و زمان زیادی برای انتخاب کت صرف می‌کنند؛ شاید به این دلیل که کت دلخواه خود را پیدا نمی‌کنند یا نمی‌دانند کدام کت زنانه را باید خریداری کنند. این مقاله یک راهنمای خرید کت زنانه است و با مطالعه آن ضمن کسب اطلاعات درباره این محصول، در نهایت می‌توانید بهترین کت را انتخاب و خریداری کنید.

کت زنانه چیست؟

همه ما کت را به عنوان پوششی رسمی اغلب برای آقایان و همینطور برای خانم‌ها می‌شناسیم. امروزه از کت به عنوان یک المان برای شکل گیری استایل‌ های خاص استفاده می‌کنند؛ به بیان ساده‌تر، در عصر کنونی کت‌ها فقط به عنوان پوشش رسمی شناخته نمی‌شوند و می‌توان آنها را در هر مجلس و مکانی بر تن کرد. اگر بخواهیم کت را تعریف کنیم، یک پوشش آستین بلند و معمولاً جلو باز است که از طریق دکمه، زیپ و… بسته می‌شود.

اگر مدل‌های قدیمی که کت زنانه می‌پوشند را نگاه کنید، می‌بینید که کت‌ها اغلب دارای سردوشی بوده و به میزان زیادی گشاد هستند. کت‌های زنانه جدید در طراحی ظریف‌تر و بدون سردوشی هستند و می‌توانند یک استایل شیک و مدرن را به شما هدیه دهند. معمولاً طرفداران سبک مینیمال از کت‌هایی با رنگ خنثی و ساده استفاده می‌کنند و یک استایل ساده و جذاب دارند.

انواع کت زنانه

1 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

صنعت مد با پیشرفت‌های روز افزون خود بسیار گسترده شده است. همین گستردگی باعث ایجاد انواع مختلف کت زنانه شده که بر اساس جنس و طراحی تقسیم بندی می‌شوند. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود در انواع مختلف کت جستجو کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. مهمترین انواع کت زنانه عبارتند از:

 • کت ابریشمی: کت‌های ابریشمی محبوب‌ترین نوع کت در فصل زمستان هستند. این کت‌ها اغلب از جنس پارچه‌های ضخیم و بافت‌های پلی استری بوده و می‌توانند به عنوان یک پوشش گرم مورد استفاده قرار گیرند. کت‌های ابریشمی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع دوخته و به بازار مد عرضه می‌شوند.
 • کت کشی کتان: این نوع بیشتر برای بانوانی که در کنار استایل مجلسی، به استایل اسپرت نیز علاقه مند هستند جذابیت دارد. کت‌های کشی کتان اغلب ساده بوده و در رنگ‌های محبوب مثل مشکی، سفید و رنگ‌های خنثی تولید می‌شوند. جنس پارچه این کت‌ها به دلیل کشسانی بالا احساس راحتی بیشتری به کاربران خود می‌دهد.
 • کت کمربند‌دار: کت‌هایی که کمربند دارند، از مدل‌های محبوب کت زنانه هستند. این کت‌ها دکمه ندارند اما می‌توان با استفاده از کمربند، جلوی آنها را بست.
 • کت جلو باز: کت‌های جلو باز مانند کت کمربند دار فاقد دکمه هستند. جلوی این کت‌ها با دکمه، کمربند یا زیپ بسته نمی‌شود و کاملاً آزاد است. استفاده از این کت‌ها مخصوصاً در فصل پائیز بسیار متداول است.
 • کت با یک ردیف دکمه: شاید معروف‌ترین نوع کت زنانه این نوع کت‌ها باشند. در یک طرف این کت‌ها ردیفی از دکمه‌های ساده وجود دارد و حالتی رسمی به وجود آورده است. خانم‌هایی که به استایل رسمی علاقه دارند، این کت‌ها را خریداری می‌کنند.
 • کت با دو ردیف دکمه: این کت‌ها نمونه جدیدتری نسبت به کت‌هایی با یک ردیف دکمه هستند. در کت‌های دکمه دوبل برای بسته شدن دکمه، یک طرف کت را به زیر دیگری برده و دکمه‌ها را می‌بندند.
 • کت یقه بزرگ: نمونه‌ای محبوب برای بانوانی که علاقه به کت زنانه دارند، کت‌هایی با یقه بزرگ هستند. این نوع کت‌ها معمولاً دکمه‌دار هستند اما مدل کمربند دار آنها نیز در بازار وجود دارد.
راهنمای خرید دستبند نقره زنانه با کیفیت و اصل
بيشتر ببينيد

انتخاب کت زنانه بر اساس فرم بدن

انتخاب لباس بر اساس فرم بدن - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

توجه به استایل بدن و ساختار کلی آن در مد بسیار مهم است. از آنجایی که کت‌ها دارای الگوهای یکسانی نیستند، هنگام خرید کت زنانه باید به فرم بدن خود توجه کنید. شاید این موضوع مهمتر از رنگ و طرح کت زنانه باشد؛ بنابراین در این قسمت بخوانید:

کت مناسب بانوان کوتاه قد

مناسب بانوان کوتاه قد - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

آنهایی که قد کوتاهی دارند، نباید کت‌های بلند بپوشند؛ چرا که این کار قد آنها را کوتاه‌تر نشان خواهد داد. بانوان کوتاه قد بهتر است از کت‌های کوتاه‌تر با رنگ روشن استفاده کنند. همچنین اگر طرح کت‌ها دارای راه راه‌های عمودی باشد، تاثیر زیادی روی بلند‌تر دیده شدن قد افراد دارد. هنگام انتخاب کت زنانه توجه کنید که دکمه اول کت در پایین‌ترین منطقه قرار داشته باشد؛ زیرا هرچه دکمه اول کت پایین‌تر باشد، قد شما بلند‌تر دیده خواهد شد.

کت مناسب بانوان قد بلند

مناسب بانوان بلند قد - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

خانم‌هایی که قد بلندی دارند، کت‌های بلندتر خریداری کنند؛ این کار هم جذابیت و هم قد آنها را متناسب نشان خواهد دارد. تعداد دکمه کت‌هایی که خانم‌های قد بلند از آن استفاده می‌کنند باید بیشتر از دو عدد باشد تا جذابیت بیشتری به استایل آنها ببخشد. کت‌های بارانی و کت‌هایی که کمی گشاد هستند، برای افراد قد بلند مناسب خواهند بود.

بانوانی با الگوی اندام گلابی شکل

با الگوی اندام گلابی شکل - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

الگوی اندام گلابی شکل به حالتی اشاره دارد که باسن نسبت به بالا تنه بزرگتر دیده می‌شود. خانم‌هایی که این الگو را دارند بهتر است از کت‌هایی که تا روی باسن می‌آیند، استفاده نکنند؛ چرا که باسن آنها را بزرگتر نشان خواهد داد. بهتر است از کت‌هایی که لبه بزرگ‌تری دارند استفاده شود.

بانوانی با الگوی اندام سیبی شکل

با الگوی اندام سیبی شکل - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

این الگو به حالتی اشاره دارد که اندازه شکم نسبت به سینه و باسن بزرگ‌تر است. خانم‌های با الگوی سیبی شکل بهتر است کت‌هایی که پارچه‌های نازک و لخت دارند را خریداری کنند و از خرید کت زنانه با جنس زخیم و سنگین اجتناب کنند. افرادی که این الگوی اندامی را دارند، بهتر است کتی بپوشند که تا روی باسن آنها را بپوشاند.

بانوانی با الگوی اندام مثلث برعکس

با الگوی اندام مثلثی - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

این الگو به افرادی اشاره دارد که اندام آنها به شکل مثلث برعکس بوده و سرشانه‌هایشان پهن است. بانوانی که این الگوی اندامی را دارند، بهتر است از کت‌هایی که اِپُل دارند استفاده کنند تا سرشانه آنها حالتی متناسب‌تر داشته باشد.

بانوانی با الگوی اندام ساعت شنی

با الگوی اندام ساعت شنی - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

بانوانی که اندام آنها به شکل ساعت شنی بوده و کمر آنها باریک‌تر است، می‌توانند از کت‌های کمربند دار استفاده کرده و استایل جذاب‌تری داشته باشند. البته آنها می‌توانند کت‌های دکمه‌ای و استایل رسمی جذابی هم انتخاب کنند.

بانوان لاغر اندام

برای بانوان لاغر اندام - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

زنان لاغر اندام می‌توانند برای اینکه جذاب‌تر به نظر برسند، از کت‌های طرحدار و ترجیحاً چهارخانه استفاده کنند. در انتخاب رنگ نیز باید توجه کنند که رنگ‌های تیره انتخاب نکنند؛ چرا که رنگ تیره باعث می‌شود لاغر تر به نظر برسند. جنس پارچه‌ای که مناسب بانوان لاغر اندام است باید ضخیم و سنگین‌تر از بقیه باشد تا اندام را پرتر نشان دهد.

بانوانی با اندام چاق

برای بانوان با اندام چاق - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

خانم‌هایی که اندام چاق‌تری نسبت به بقیه دارند، از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنند؛ چرا که استفاده از رنگ تیره باعث لاغرتر دیده شدن اندام خواهد شد. استفاده از کت‌هایی که برش یا پیله دارند نیز برای لاغرتر دیده شدن مرسوم است.

نکات مهم هنگام خرید کت زنانه

خرید کت زنانه و اصولاً محصولاتی که به استایل و مد مربوط می‌شوند یک کار بسیار حساس و مهم است. بنابراین برای اینکه یک خرید خوب داشته باشید، باید به یک سری نکات ریز و مهم توجه کنید که در ادامه آمده است:

 • قیمت محصول: حتماً در بازار ایران کت‌هایی با قیمت بسیار ارزان دیده می‌شوند؛‌ باید بدانید که افراد سودجو با تولید بی کیفیت و استفاده از پارچه‌های نامناسب در کت زنانه قصد دارند شما را به خرید ترغیب کنند. بهتر است کت‌هایی را که قیمت مناسب و معقولی دارند همیشه در اولویت خرید قرار دهید.
 • خرید از فروشنده معتبر: اگر به برند تولید کننده کت اهمیت نمی‌دهید، مشکل زیادی ایجاد نخواهد شد اما حتماً به فروشنده کت توجه کنید. یک فروشنده معتبر هرگز جنس بی کیفیت عرضه نمی‌کند و اطلاعات کافی از محصولی که ارائه می‌دهد، دارد.
 • توجه به مدل کت: بر اساس راهنمایی که در قسمت قبل بر اساس مدل و الگوی اندامی ذکر شد، مدل کت مناسب خود را انتخاب کنید. این موضوع می‌تواند با نیاز شما به کت نیز ارتباط داشته باشد؛ مثلاً اگر به دنبال یک کت برای مجلس عروسی هستید، مدل‌های خاص و طرحدار می‌توانند مناسب شما باشند.
 • رنگ کت: هنگام خرید کت زنانه توجه کنید که باید رنگ پوست شما ارتباط مستقیمی با رنگ کت انتخابی شما داشته باشد. افرادی که پوست تیره‌ای دارند بهتر است از کت‌هایی با رنگ گرم و تیره و افرادی که پوست روشن‌تری دارند، باید از کت‌هایی با رنگ روشن و سرد استفاده کنند.
 • توجه به جنس داخلی و بیرونی کت: جنس کت بسیار مهم است. همیشه جنس پارچه کت را از فروشنده سوال کنید و آنرا از نظر کشسانی و انعطاف پذیری بررسی نمائید. نکته مهمتر اینکه به آسترها و دوخت داخلی کت هم توجه داشته باشید.
 • توجه به فصل: بدیهی است که در فصل‌های سرد سال باید به دنبال کت‌های ضخیم‌تر باشید. برای استایل‌های تابستانه می‌توانید از کت‌های کشی یا کت‌هایی که پارچه‌های لخت و سبکی دارند استفاده کنید.
 • انتخاب زیر کت: لباسی که زیر کت زنانه می‌پوشید بسیار در استایل شما تاثیر گذار خواهد بود. برای استایل‌های رسمی‌تر می‌توانید از یک پیراهن و برای استایل مجلسی از یک تاپ استفاده کنید.
 • نحوه نمایش محصول ها
راهنمای خرید بهترین کفش های روزمره زنانه سال 2023
بيشتر ببينيد
2b01cebaf5d3e9683793acdcddf735ab 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه اسمارا مدل Es448

445,000 تومان
 • جنس: پلی استر ، کرپ
 • طرح: ساده
 • قد: کوتاه
 • نحوه بسته شدن: دکمه
 • مورد استفاده: اداری و رسمی ، مهمانی
خرید محصول
93e64b0b8e6c3b017ceb1433a12ee07a 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه اچ اند ام مدل DON-1154

849,000 416,010 تومان
 • جنس: ویسکوز ، پلی استر
 • طرح: ساده
 • قد: کوتاه
 • نحوه بسته شدن: دکمه
 • مورد استفاده: اداری و رسمی ، مهمانی ، روزمره
خرید محصول
ff24ba4eed10224a12943eb5ca8390dc 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه اسمارا کد mesb024

610,000 تومان
 • جنس: جین
 • طرح: ساده
 • قد: بلند
 • نحوه بسته شدن: دکمه
 • مورد استفاده: اداری و رسمی ، مهمانی ، روزمره
خرید محصول
749c7ab0d0f0191cbf2a17204d04cab3 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه بادی اسپینر مدل 1805 کد 1 رنگ سبز

898,000 538,800 تومان
 • جنس: کتان
 • طرح: طرح‌دار
 • قد: زیر باسن
 • نحوه بسته شدن: چهار دکمه
 • مورد استفاده: اداری و رسمی ، روزمره ، مهمانی
خرید محصول
38882fd208c362d6ba66dce95482b5e7 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه اسمارا کد 879498-021-001

200,000 تومان
 • جنس: پلی استر ، پشم
 • طرح: طرح‌دار
 • قد: کوتاه
 • نحوه بسته شدن: جلو باز
 • مورد استفاده: اداری و رسمی ، مهمانی
خرید محصول
27d72d442210788a1d36ab7e4a2c7de0 300x300 - معرفی 36 مدل کت زنانه بر اساس الگوی اندامی

کت زنانه اسمارا مدل mb918

375,000 337,500 تومان
 • جنس: پلی استر ، لاکرا ، ویسکوز
 • طرح: ساده
 • قد: زیر باسن
 • نحوه بسته شدن: جلو باز
 • مورد استفاده: اسپرت ، روزمره ، اداری و رسمی ، مهمانی
خرید محصول

Recent search terms:

 • https://gamavalkharid ir/tag/بهترین-کت-و-شلوار-زنانه-در-تهران/
 • مدل انواع کت های زنانه مدل گشاد یا بگ

‫6 دیدگاه ها

 1. من چند روزه خرید کت زنانه و کلا لباسامو از تک دوخت که باهاش اشنا شدم انجام میدم تا الان راضی بودم شماها چی؟

 2. سلام روز همگی بخیر ❤️?
  من برای تولد خواهرم خریدم از نظر جنس و کیفیت عالی بود ???

 3. انواع کت زنانه رو بخوبی معرفی کردید
  مدل های کت زنانه ای هم پیشنهاد دادید بیشترشون قشنگه برای عیدم خوبن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا