آرایشی بهداشتیوسایل سلامت و طبی

راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

نکات مهم خرید تشک برقی مواج

این تصور که بسیاری از افراد فکر می‌کنند تشک‌ برقی فقط مخصوص افراد بیمار و خوابیده در بستر است تصور غلطی است. هر کسی می‌تواند برای تجربه یک خواب راحت‌تر و آسوده‌تر از این تشک‌ها استفاده کند. اگر دچار کمر دردهای شدید هستید دراز کشیدن روی یک تشک برقی مواج می‌تواند بسیار مفید باشد. این تشک‌ها سطح مواجی دارند که با نیروی برق تکان می‌خورد و در نتیجه وزن بدن روی یک قسمت خاص از ستون فقرات متمرکز نخواهد شد. در صورت عدم وجود کمر درد و بیماری نیز می‌توان در روزهای سرد از گرمای دلچسبی که این تشک‌ها تولید می‌کنند لذت برد.

اگر در اطرافیان خود فردی را دارید که دچار بیماری شدیدی شده و به ناچار باید چند وقتی را در بستر بگذراند، از خرید این تشک‌ها غافل نشوید. در صورت عدم استفاده از یک تشک برقی مواج احتمال بروز زخم بستر در بیمار شما افزایش پیدا می‌کند که گاها حتی ممکن است از بیماری اصلی نیز خطرناک‌تر باشد. علاوه بر جلوگیری از بروز زخم بستر این تشک حالت ماساژ دهنده نیز دارد تا بیمار از دراز کشیدن طولانی مدت کمتر احساس خستگی کند.

اگر قصد خرید این وسیله کاربردی و مفید را دارید، اما در میان انبوه مدل‌ها و کیفیت‌ها سرگردان شده‌اید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا نکاتی را پیرامون خرید یک تشک برقی مواج در اختیارتان بگذاریم.

66178565c7f2471e3f407086476553b5 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر زنیتمد مدل دلوکس

 • سایز: یک نفره
خرید محصول
cee91d590d4f2353c9024c83e1e1cb56 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر فرولیک مدل تخم مرغی

 • سایز: یک نفره
خرید محصول
db62c873b35d3e3fe2718a6808c96d66 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج SPT مدل Porsa

2,580,000 تومان
 • سایز: یک نفره
خرید محصول
63dbfa5a950d267c399e67c2ccd375be 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر تخم مرغی مکسی مدل NK-220

 • سایز: یک نفره
خرید محصول
d70e9eee8534746f60ed42c5411633f9 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر فرولیک مدل سلولی

 • سایز: یک نفره
خرید محصول
21aadefc7488036432c43e6d753bc1a3 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر سلولی مکسی مدل NK-230

مشخصات

 • ابعاد
  200×90×8 میلی‌متر
 • سایر مشخصات
  جنس روکش : نایلون شستشو و ضد عفونی و ضد حساسیت دارای سوراخ های تنظیم هوا توان خروجی قوی با بهترین کیفیت و مقاومت در برابر وزن های بالا قابل استفاده در بیمارستان ها و منزل مناسب برای جلوگیری و بهبود زخم بستر خروجی 9 لیتر هوا پر و خالی شدن تشک در 12 دقیقه
 • ساخته شده از مواد
  نایلون / پی وی سی
 • قابلیت‌های ابزار
  ضد آلرژی
خرید محصول
0043172bcdc2b476d3168c7a7cf2bccf 300x300 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشکچه برقی چرمینه رویال مدل 40

290,220 تومان
 • سایز: یک نفره
خرید محصول
59dbe9ca4cf9cdf76fdec0efc09fb391 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک مواج ضد زخم بستر وکتو مدل تخم مرغی

راهنمای خرید اسپری خوشبو کننده بدن زنانه با ماندگاری بالا+(معرفی 20 مدل)
بيشتر ببينيد
 • سایز: یک نفره
خرید محصول

ویژگی‌های تشک برقی مواج

electric pad 1 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

تشک برقی مواج نوعی تشک است که به کمک نیروی برق گرما تولید می‌کند و قسمت‌های آسیب دیده بدن را گرم نگه می‌دارد. مواج بودن این تشک بدین معنا است که هوا موج‌های موجود در تشک را حرکت می‌دهد و به همین سبب مانع از ایجاد زخم بستر و عرق کردن فرد می‌شود. عموما در کنار این تشک‌ها ابزاری الکترونیکی نیز همراه می‌شود که با اتصال به برق، به تشک متصل خواهد شد و به کمک آن می‌توان میزان گرما و امواج تشک را کنترل و کم و زیاد کرد.

تاریخچه استفاده از تشک‌های برقی

استفاده از این تشک‌ها به سال‌های بسیار دوری برمی‌گردد که در آن زمان تنها برای گرم کردن تخت خواب آن هم در مناطق سردسیر از این تشک‌ها استفاده می‌کردند؛ درواقع از سال 1900 بود که اولین تشک‌های برقی برای گرم کردن رخت خواب‌ها مورد استفاده قرار گرفته اند. در آن دوران تشک‌های برقی از لحاظ ظاهری با تشک‌های امروزی تفاوت فراوانی داشتند و به وسیله‌ای پرخطر تعبیر می‌شدند. اما از سال 1921 برای اولین بار این تشک‌ها در مراکز درمانی مورد استفاده قرار گرفتند و پس از آن اولین تشکی که به تشک‌ برقی مواج امروزی شباهت بسیاری دارد در سال 1936 اختراع شد.

مدل‌های گوناگون تشک برقی مواج

electric pad 2 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

 • تشک برقی مواج : این مدل تشک برقی برآمدگی و امواجی روی سطح خود دارد که به وسیله یک پمپ الکتریکی هوا درون آن‌ها جا به جا می‌شود. با جا به جایی امواج، وزن بیمار روی یک نقطه از بدن متمرکز نمی‌شود و از بروز زخم بستر نیز جلوگیری خواهد شد.
 • تشک برقی مخصوص فیزیوتراپی : این تشک‌ها برخی از کارهای فیزیوتراپی را به خوبی انجام می‌دهند. در این تشک‌ها موتورهای ویبراتوری قرار دارد که با جریان برق حرکت کرده و لرزش‌هایی ایجاد می‌کند. این لرزش‌ها موجب می‌شوند تا عضلات بیمار تحلیل نرود و مفصل‌های آن خشک نشود.
 • تشک برقی حرارتی: این تشک‌ها در ساختار خود المنت‌هایی دارند که با کمک جریان برق گرم می‌شوند و حرارت آن‌ها نیز توسط یک کنترل الکترونیکی قابل کم و زیاد شدن است. براساس آن چه در علم پزشکی گفته شده است گرم شدن یک نقطه از بدن باعث می‌شود گردش خون در آن نقطه افزایش یابد و در نتیجه دردهای آن نیز کاهش پیدا کند. در گذشته از این تشک‌ها صرفا به عنوان گرم کردن تخت خواب در فصول سرد سال استفاده می‌کردند.

فواید استفاده از تشک برقی مواج

 • همان طور که گفتیم برخی از فعالیت‌های فیزیوتراپی با کمک این تشک‌ها قابل اجرا است. بنابراین می‌توان گفت که تشک برقی مواج در قیاس با سایر ابزارهای فیزیوتراپی ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.
 • در این تشک‌ها با استفاده از یک کنترلگر الکترونیکی جریان برق کاهش یافته و به صورت یکسان در تمام نقاط تشک پخش می‌شود. این ویژگی سبب می‌شود تا این وسیله کاملا بی‌خطر باشد.
 • در فصول سرد سال می‌توانید با بهره مندی از گرمای تشک برقی مواج، وسایل گرمایشی اتاق را خاموش کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
 • با کمک این تشک‌ها می‌توان گردش خون را در نقاط آسیب دیده بدن افزایش داد تا در نتیجه درد در آن ناحیه کمتر شود.
 • در هنگام خستگی‌های جسمی و فکری کمی استراحت روی این تشک‌ها می‌تواند خستگی شما را تا حد زیادی برطرف کند.
 • استفاده از این تشک‌ها تا حد زیادی در کنترل و درمان بیماری آرتروز مؤثر است.

برندهای معتبر تشک برقی

برندهای معتبر فراوانی به ساخت انواع تشک برقی می‌پردازند که انتخاب از میان آن‌ها کمی دشوار است، چراکه تمامی آن‌ها محصولاتی استاندارد و باکیفیت تولید می‌کنند. با این حال، برخی از بهترین برندهای تولید کننده تشک برقی مواج شامل برندهای زیلاکس، سوناجم، اس تی، پشمینه، هرمان، ایزی مدیک، جرمینه رویال و یاشام می‌شوند.

روش‌های خرید تشک برقی مواج

شما می‌توانید بر حسب شرایط و سلیقه خود یکی از دو روش رایج خرید تشک برقی را انتخاب کنید و با کمک آن، یک تشک برقی استاندارد را تهیه نمایید.

 • خرید حضوری: در روش خرید حضوری تشک برقی مواج، شما باید از منزل خارج شده و به نزدیک‌ترین فروشگاه کالای پزشکی مراجعه کنید. در این روش خرید حتما برای انتخاب تشک مناسب خود دقت کنید چراکه بسیاری از فروشگاه‌ها جنس فروخته شده را پس نمی‌گیرند یا تعویض نمی‌کنند.
 • خرید اینترنتی : در روش خرید اینترنتی دیگر نیازی به خروج از منزل ندارید و تنها با مراجعه به یک سایت فروش معتبر مانند گام اول خرید می‌توانید از میان محصولات مختلف، تشک مورد نظر خود را خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید حتما سایتی را انتخاب کنید که مدت زمان خاصی را برای تست محصول در نظر گرفته باشد تا در صورت عدم رضایت بتوانید در مهلت تعیین شده، کالای خریداری شده را مرجوع کنید.
راهنمای خرید انواع گن های لاغری زنانه+17مدل پرفروش(اپدیت2023)
بيشتر ببينيد

نکاتی که در هنگام خرید تشک برقی مواج باید رعایت کنید

electric pad 3 - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

 • پیش از هر چیز لازم است بودجه‌ مشخصی را برای این کار در نظر بگیرید. در این حالت انتخاب برای شما راحت‌تر خواهد بود و مدل‌هایی که در محدوده بودجه شما قرار ندارند خود به خود حذف خواهند شد.
 • تشکی را انتخاب کنید که کار با آن راحت باشد. از آن جایی که اغلب در حالت خوابیده باید بسیاری از پارامترها را کنترل کنید، استفاده از تشک‌های کنترل دار می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما به حساب بیاید.
 • حتما در هنگام خرید از ضد آب بودن تشک اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از شرایط نمی‌توان ریختن مایعات را بر روی تشک کنترل کرد، به خصوص اگر بیمار شما به علت مشکلات ناشی از بیماری توانایی کنترل ادرارش را از دست داده باشد. تشک‌های ضد آب قابل شست و شو هم هستند و از لحاظ بهداشتی مناسب‌ترند.
 • آستانه تحمل گرما در هر فرد متفاوت است، بر همین اساس بهتر است از تشک‌هایی استفاده کنید که قابلیت کنترل حرارت را داشته باشند. در این حالت شما می‌توانید تشک را روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنید تا پس از رسیدن به آن دستگاه به طور خودکار خاموش شود و حرارت بالاتر نرود.
 • از دیگر نکات مهمی که در هنگام خرید تشک باید مد نظر داشته باشید اندازه آن است. شما باید تشک برقی مواج را براساس اندازه تخت یا اتاق خود انتخاب کنید. تشک‌های برقی عموما در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند و شما می‌توانید بسته به نیاز خود از میان آن‌ها انتخاب کنید تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید. اغلب تشک‌ها در حاشیه خود دارای کش‌هایی هستند که از لیز خوردن تشک بر روی تخت جلوگیری می‌کند.
 • جنس و مواد سازنده تشک نیز از مواردی است که باید در هنگام خرید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر بودجه‌ای که برای خرید تشک برقی مواج در نظر گرفته‌اید زیاد نیست، می‌توانید از جنس پلی استر استفاده کنید که با شست و شو تغییر اندازه نمی‌دهد اما تنفس پذیر نیست و بدن روی آن به شدت عرق می‌کند. تشک‌های پنبه و پشم با شست و شو کمی تغییر سایز می‌دهند اما بدن روی آن راحت‌تر است و عرق نمی‌کند. قیمت این تشک‌ها از تشک‌های پلی استر کمی بیشتر است.
 • مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید تشک برقی مواج باید در نظر بگیرید میزان ایمنی این تشک‌ها است. شما به هیچ وجه نباید در هنگام استفاده از این تشک‌ها دچار برق گرفتی یا سوختگی شوید. این تشک‌ها برای بهبود سلامتی شما تولید شده‌اند و نباید سلامت شما را به خطر بیاندازند.

روش‌های نگهداری از تشک برقی

electric pad - راهنمای خرید تشک برقی مواج+(معرفی 20 مدل پرفروش)

 • از قرار دادن حیوانات خانگی خود روی تشک خودداری کنید؛ چراکه ناخن‌ها و دندان‌های حیوانات می‌تواند به سیستم این وسیله آسیب برساند و موج قطع شدن جریان برق شود.
 • از شست و شوی تشک‌هایی که ضد آب نیستند جدا خودداری کنید. رسیدن آب به تشک‌هایی که در دفترچه راهنما ضد آب بودن آن‌ها ذکر نشده است می‌تواند موجب خراب شدن تشک شود.
 • برای خشک شدن تشک هرگز آن‌ها را روی دستگاه خشک یا بخاری قرار ندهید. بیشتر قسمت‌های تشک برقی مواج پلاستیکی است و این کار می‌تواند تشک را بسوزاند.
 • تشک برقی خود را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید؛ چراکه اشعه آفتاب می‌تواند به تدریج موجب پوسیدگی تشک و تغییر رنگ آن بشود.

جمع‌بندی

در این مقاله تشک برقی مواج را از ابعاد مختلف بررسی کردیم و نکاتی را نیز برای خرید و نگهداری از آن‌ها بیان نمودیم. در هنگام استفاده از این تشک‌ها حتما به نکات ایمنی مندرج در دفترچه راهنمای آن‌ها توجه داشته باشید؛ برای مثال اگر تشک شما ضد آب نیست در هنگام خوابیدن روی آن مایعات را از دسترس خارج کنید تا در زمان عمیق شدن خواب به طور اتفاقی چیزی روی تشک نریزد و برق گرفتگی رخ ندهد. از همراهی شما عزیزان سپاسگذاریم.

‫6 دیدگاه ها

 1. دنبال راهنمای خرید تشک مواج بودم سایت شما رو پیدا کردم خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا