خرید کفش مردانه و زنانه

زمانی که قصد داریم یک جفت کفش جدید خریداری کنیم، باید به موضوعاتی مانند فصل و موارد استفاده توجه داشته باشیم. البته معیارهای دیگری نیز در این راستا وجود دارند که باید به آن ها نیز توجه کنید. نباید از یاد برد که برخی از انواع کفش ها برای فصول خاص، موقعیت ها یا لباس های خاص طراحی و تولید می شوند و متعلق به شخصیت های خاصی می باشند. با توجه به تمامی موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت که معیار انتخاب کفش مناسب برای هر شخص می تواند متفاوت باشد ولی برخی از معیارها به عنوان اساس انتخاب کفش مناسب است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کفش ها در مدل های متنوعی تولید می شوند. مدل هایی نظیر بوت و نیم بوت، روزمره، چکمه و برخی از کفش ها که برای موقعیت های خاص مانند کارهای فنی تولید می شوند. از متریال خاصی نیز در تولید کفش استفاده می شود و روش دوخت نیز می تواند متفاوت باشد. برای مثال کفش هایی که به عنوان محصولات روزمره و رسمی شناخته می شوند، معمولا با استفاده از چرم تولید می شوند یا مدل های متنوع پارچه در ساخت آن ها استفاده می شود. از متریال دیگر مانند نمونه های خاصی از پلاستیک نیز می توان در تولید کفش استفاده نمود.

شکل کفش را می توان از دیگر معیارهای مهم در انتخاب کفش مناسب دانست که معمولا بر اساس سلیقه افراد تعیین می شود. برای مثال برخی علاقمند به کفش های بندی هستند و برخی دیگر محصولاتی را انتخاب می کنند که به صورت کشی طراحی شده اند. علاوه بر سلیقه در انتخاب این نمونه کفش ها باید به معیارهای دیگری مانند نوع استخوان بندی پا توجه داشت.

دخترانه و زنانه

ایمنی و کار

نکات و راهنمای خرید کفش

به عقیده بسیاری از طراحان مد و لباس و حتی روانشناسان، کفش هر فرد نشان دهنده شخصیت وی است و همچنین تاثیر کفش بر استایل را نمی توان نادیده گرفت. پس باید با توجه به این نکات، کفشی خوب و مطابق با محیط و سلیقه شخصی انتخاب کنیم که در شرایط آب و هوایی و استفاده بتواند به خوبی از پا محافظت کند. اما چه نکاتی در هنگام خرید کفش وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنیم؟ همچنین شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولا چه نکات مهمی در انتخاب و خرید یک جفت کفش وجود دارد که نباید از یاد ببریم؟ این سوالی است که با توجه به معیارهای کلی در ادامه بیشتر در خصوص آن با شما صحبت خواهیم داشت.

کفش راحتی انتخاب کنید

یکی از نکاتی که باید در انتخاب کفش به آن دقت بسیار زیادی داشت، راحت بودن پا در هنگام استفاده از کفش است. در واقع شما نباید فشار اضافه ای برای تحمل کفش وارد کنید و یا کفش نباید برای پای شما بزرگ یا کوچک باشد. کفش خوب نباید صدای زیادی در هنگام راه رفتن ایجاد کند و زمانی که از آن استفاده می کنیم، هیچ مشکلی برای ما به وجود نخواهد آورد! با توجه به تمامی نکات بیان شده، انتخاب یک محصول با کیفیت، تنها نباید بر اساس ظاهر آن انجام شود و شما باید یک محصول کاملا متناسب با سایز پای خود انتخاب کنید. توجه به ساختار کفش نیز به شما نشان می دهد که با توجه به تجربه خرید های قبلی، آیا شخص شما می تواند از این نمونه ساختار استفاده کند یا خیر.

جنس به کار رفته

چرم مصنوعی، چرم طبیعی، پارچه، پلاستیک و سایر موادی که دارای استحکام کامل برای پوشش دادن پا هستند امروزه در تولید انواع کفش ها مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع نوع جنس به کار رفته در تولید باید متناسب با موقعیتی باشد که قرار است از کفش استفاده کنید. برای مثال، آقایانی که از استایل اسپرت بیشتر استقبال می کنند، می توانند خرید کفش اسپرت مردانه را برای کارهای روزمره خود انجام دهند و در کنار آن برای موقعیت های خاص می توانند کفش چرم را برای استایل رسمی خود انتخاب کرده و از آن استفاده نمایند.

men shoes - خرید انواع کفش

شکل کفش

از لحاظ کلی، شکل کفش ها به طور مشخصی تقریبا شبیه به هم است ولی از لحاظ طراحی بخش جلوی کفش می توانیم اشکال مختلفی مانند گرد، مربع و نوک تیز را مشاهده کنیم. کدام یک از این نمونه کفش ها می تواند برای ما مناسب باشد؟ این سوالی است که به خصوص در هنگام خرید کفش رسمی مردانه و زنانه ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد.

 • کفش مربعی : افراد مسن بیشتر علاقمند به کفش هایی می شوند که نوع طراحی قسمت جلویی در آن ها به صورت مربع می باشد. دلیل این امر را می توان راحتی بیشتر پا دانست. نباید از یاد برد که جوانانی که اندام لاغری دارند نیز گاها به برخی از مدل های طراحی شده به صورت ظریف این شکل از کفش علاقمند می شوند.
 • کفش گرد : حالتی از کفش است که میانه نمونه های نوک تیز و مربعی قرار داشته و برای تمامی افراد، فارغ از رده سنی می تواند مناسب باشد. از این شکل کفش ها در تمامی موقعیت ها می توان استفاده کرد و با توجه به گرد بودن قسمت جلویی محصول، ما می توانیم احساس راحتی با استفاده از آن ها داشته باشیم. در صورتی که برای یک محیط اداری به دنبال یک جفت کفش روزمره مناسب هستید، کفش گرد می تواند انتخابی بسیار مناسب برای شما باشد.
 • کفش طویل و نوک تیز : این نمونه کفش ها به صورت توپر طراحی می شوند و در مراسمات خاص (مثلا عروسی) بیشتر می توانیم این شکل از کفش را مشاهده کنیم. معمولا جوانان به این مدل علاقه نشان می دهند و بیشتر طراحان، از متریال براق در تولید کفش های طویل و نوک تیز استفاده می کنند تا بیشتر در چشم مخاطبین باشد.

پاشنه، پنجه و انگشتان پا

با توجه به میزان قدی که دارید، باید نسبت به خرید کفش مناسب با میزان پاشنه معقول اقدام کنید. افرادی که کمتر از 173 سانتی متر (میانگین قدی) را دارند، بهتر است محصولاتی با 4 سانتی متر پاشنه استفاده کنند و همچنین افرادی که قد آن ها بیشتر است، می توانند کفش هایی با میزان پاشنه معمول (1 الی 3 سانتی متر) را انتخاب کنند. ضخامت پاشنه نیز باید حداقل 2.5 سانتی متر باشد و در نهایت باید به جنس پاشنه کفش را با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که جنس پاشنه باید به گونه ای باشد که کمترین میزان سایش را با پای شما داشته باشد.

برای این که اطمینان داشته باشید که پا در داخل کفش به خوبی قرار داده می شود، باید از انگشت اشاره خود استفاده کنید. در صورتی که انگشت اشاره شما میان پاشنه کفش و پاشنه پای شما با کمی فشار قرار گیرد، کفش برای شما مناسب است و در غیر این صورت (باز بودن فضا یا بسته بودن بیش از حد فضا) پای شما احساس خوبی درون کفش نخواهد داشت. پس بهتر است سایز های دیگر کفش را امتحان کنید. کفش های نرم و انعطاف پذیر می توانند گزینه ای مناسب برای کسانی باشند که قوس کف پای آن ها زیاد است و کسانی که کف پای صافی دارند، بهتر است کفی های تخت را امتحان کنند. این کار باعث می شود که افراد با کف پای صاف بتوانند تعادل بیشتری داشته باشند. در نهایت برای این قسمت باید گفت که نوک پای شما نباید مماس با قسمت جلوی کفش باشد، بهتر است فاصله ای حدودا برابر با عرض یک انگشت در این قسمت خالی بماند.

زیره کفش

یکی از مهم ترین قسمت های قابل توجه در هنگام خرید کفش، زیره کفش است. در واقع بیشترین میزان خرابی کفش ها مربوط به این قسمت می شود و شما باید محصولاتی را انتخاب و خریداری کنید که با کیفیت بالایی ساخته شده باشند و در عین حال نرم باشند. راحتی در عین استحکام باعث می شود که تجربه خرید کفش ارزان مردانه بسیار بالا باشد. مقاومت بالا در صورت خم شدن نیز از دیگر ویژگی هایی است که در خصوص زیره کفش باید بیان کرد. در نهایت نیز باید کفشی را انتخاب کنید که آج زیره آن خوب باشد تا در برف و یخبندان باعث لیز خوردن شما نشود.

انواع زیره کفش

 • زیره PU: این نمونه از زیره کفش با چگالی پایین در عین وزن سبک می تواند گزینه ای مناسب برای انواع کفش باشد و معمولا در کفش راحتی زنانه از این زیره استفاده می شود. سطح سایشی در این مدل متوسط است و همچنین اصطکاک پایین آن باعث شده است تا بسیاری از تولید کنندگان آن را استفاده کنند. زیره PU در تولید کفش با توجه به مواد اولیه می تواند زیره ای سخت یا نرم باشد. در بیشتر موارد، این محصول می تواند در مدل های کفش مردانه مورد استفاده قرار گیرد.
 • زیره TPU: حالت شفافی که این مدل دارد در کنار خاصیت الاستیکی باعث می شود که کمترین میزان سایش را داشته باشد. اصطکاک بالا از دیگر ویژگی های این نمونه زیره کفش به شمار می رود. نمی شکند و وزن سنگینی دارد. از این روی معمولا قسمت پایینی زیره کفش را تشکیل می دهد. بیشتر آن از جنس PU بوده و یکی از مهم ترین کاربرد های آن، استفاده در کفش های ایمنی به صورت تخصصی می باشد.
 • زیره لاستیک : سنگین و در عین حال با قدرت اصطکاک بسیار بالا در بازار عرضه می شود و مقاومت آن در برابر سایش بسیار بالا می باشد. کفش های نظامی که برای سربازان تولید می شوند یا کفش های کوهنوردی و ایمنی مهم ترین موارد استفاده از زیره لاستیک می باشند.
 • زیره PVC : زیره ارزان قیمتی که به صورت گرانول عرضه می شود. اصطکاک پایینی دارد و در دمای پایین می تواند شکنندگی بالایی داشته باشد. از این روی برای مناطق کوهستانی توصیه نمی شود. در مدل های نرم و سخت تولید می شود و می تواند در ساخت دمپایی، کفش های ارزان و یا صندل مورد استفاده قرار گیرد.
 • زیره EVA : معمولا کفش های راحتی به دلیل وزن سبک این متریال با این نمونه زیره تولید می شوند. تغییر شکل در دمای مختلف نخواهد داشت و با لاستیک و تی پی یو ترکیب می شود. برای محیط های مربوط به دلیل لیز خوردن توصیه نمی شود و بسیاری از شرکت ها از این زیره در کنار زیره لاستیکی به صورت همزمان در تولید محصولات خود استفاده می کنند.
 • زیره چرمی : زیره اصیلی که در تولید کفش های قدیمی نیز مورد استفاده قرار می گرفت و نشان دهنده اصالت و دست ساز بودن کفش است. این مدل زیره طبیعی است و ساخت دستی آن باعث می شود که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. معمولا در کفش های دست دوز که با قیمتی بالا در بازار عرضه می شوند از این نمونه زیره استفاده می شود. مناسب برای تابستان است و کسانی که میزان تعریق بالایی دارند می توانند کفش های تولید شده با استفاده از زیره چرمی را در تابستان استفاده کنند. کفش زیره چرمی نباید در زمستان و به خصوص در هنگام بارندگی و رطوبت مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه بستن کفش

در گذشته کفش هایی در بازار عرضه می شد که به صورت بند دار، کشی و چسبی باز و بسته می شدند ولی پس از مدتی، محصولات چسبی بیشتر تخصیص به مدل های کودکانه داده شدند تا کودکان شخصا بتوانند از کفش استفاده نمایند. دو مورد دیگر کفش ها را امروزه می توان در بازار مشاهده کرد و ما در ادامه بیشتر آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد :

 • کفش با بند : کفش هایی که با بند بسته می شوند، مناسب برای استایل رسمی می باشند و معمولا در مراسمات، مجالس و ادارات می توانیم این مدل از انواع کفش را مشاهده کنیم. سه تا هفت سوراخ برای هر طرف در این نمونه کفش برای بستن بند ها در نظر گرفته می شود و شما می توانید پس از بستن کفش آن را چفت کنید. اگر قصد خرید کفش بندی را دارید، بهتر است بندی را خریداری کنید که نوک آن سوزانده شده باشد تا ریش ریش نشده و بتوانید طول عمر بالایی را از بند انتظار داشته باشید.
 • کفش بدون بند کشیدنی : استفاده از کش در این مدل از کفش ها به دلیل خاصیت ارتجاعی آن باعث می شود که شما بتوانید به راحتی پای خود را در کفش قرار دهید. به این منظور می توانید پای خود را تا نیمه وارد کفش کرده و سپس از انگشت یا پاشنه کش استفاده کنید تا پای شما درون کفش قرار گیرد. استفاده سریع از این نمونه کفش باعث شده است تا افرادی که دوست ندارند وقت زیادی را صرف پوشیدن کفش کنند به این نمونه از محصولات علاقمند شوند.

انتخاب رنگ و سایز مناسب

از مهم ترین نکاتی که در خصوص خرید کفش باید مورد توجه قرار گیرد و تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد، رنگ محصول است. در واقع شما باید کفشی را انتخاب کنید که با سایر لباس های شما از لحاظ رنگ همخوانی داشته باشد. عدم تضاد در استایل یکی از مواردی است که زنان و مردان خوش پوش حتما آن را رعایت می کنند. کفش های تیره و مشکی امروزه در بازار بسیار مشاهده می شوند و بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و می توان گفت که با انواع لباس ها می توانند همخوانی داشته باشند. با خرید اینترنتی کفش زنانه ارزان البته می توانید به مدل های متنوع تر و همچنین رنگ بندی های بیشتر دسترسی داشته باشید. یکی از نکات بسیار مهم در خصوص خرید کفش را می توان انتخاب و خرید در زمان عصر دانست. در واقع در این زمان پای شما به بزرگترین حالت خود رسیده است و از این روی شما می توانید سایز درست را برای پای خود انتخاب کنید. دقت در سایز جوراب در زمان خرید کفش نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد چرا که جوراب ضخیم باعث می شود کفش برای پای شما کوچک به نظر برسد.

در صورتی که قصد خرید حضوری را دارید، پای شما باید در هر دو لنگه کفش قرار داده شود تا بتوانید بهترین تجربه کاربری را داشته باشید. این مسئله از آن جایی اهمیت پیدا می کند که هر دو پای انسان، لزوما اندازه برابری ندارند. مورد دیگری که در خرید و انتخاب کفش باید در نظر داشته باشید آن است که سایز پای شما برای کفش چرم و پارچه ای لزوما برابر نیست. باید به میزان ورم پا در طول روز دقت داشته باشید و همچنین در صورتی که محصولاتی با قابلیت ارتجاعی در متریال را خریداری می کنید، حتما سایز های کوچک تر را انتخاب کنید.

 

shoes - خرید انواع کفش

عرض کفش، چیزی که کمتر کسی آن را می داند!

یک نکته بسیار مهم در خصوص خرید کفش آن است که سایزبندی عرض کفش دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع شما باید بدانید که سایز بندی عرض کفش نیز برای شما باید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. سایز عرض پای شما چقدر است؟ سایز بندی مربوط به عرض پا معمولا با اعداد و حروف لاتین نشان داده می شود. در ادامه شما را با این شیوه سایز بندی بیشتر آشنا می کنیم.

 • 6E: خیلی خیلی پهن
 • 4E: خیلی پهن
 • 2E: پهن
 • D: عرض استاندارد
 • B: باریک
 • 2A: خیلی باریک

خرید اینترنتی کفش با قیمت مناسب

یکی از روش هایی که برای خرید کفش در دسترس شماست و استفاده از آن توصیه می شود، خرید اینترنتی کفش می باشد. شما در این روش می توانید در سراسر کشور سفارش خود را ثبت کنید و تنها لازم است که سایز پای خود را بدانید. انواع کفش های اسپرت، کتانی، چرمی و غیره از این طریق در دسترس شما می باشد و می توانید نسبت به خرید و استفاده از آن اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا