آرایشی بهداشتیلوازم شخصی برقی

راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

ویژگی های یک دستگاه موخوره گیر خوب و با دوام

خرید دستگاه موخوره گیر با کیفیت

یکی از مشکلات شایع مو، موخوره است که عوامل مختلفی مانند مواد شیمیایی، گرد و خاک و استفاده از ابزار های گرمایشی در آن تاثیر گذار است. شاید قبلا تنها راه از بین بردن موخوره استفاده از قیچی و کوتاه کردن مو بود اما امروزه وسایل و ابزار جدیدی اختراع شده اند که دستگاه موخوره گیر یکی از آن هاست و به شما این امکان را می دهد که به راحتی در منزل خود موخوره های مو را از بین ببرید.

در راهنمای خرید دستگاه موخوره گیر بعد از ذکر علل موخوره، با روش های پیشگیری و درمان موخوره آشنا می شوید که با آگاهی و رعایت آنها می توانید از موخوره شدن مو جلوگیری کنید. سپس با برشمردن ویژگی های یک دستگاه موخوره گیر خوب و با دوام شما را در خرید دستگاه موخوره گیر با کیفیت کمک می کنیم.

hair split end trimmer 300x156 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

موخوره چیست ؟

نام علمی موخوره تریکوپتیلوزین(Trichptylosis) است که از بیماری های شایع مو است که بخش انتهای ساقه مو را تحت تاثیر قرار داده و آن را به دو قسمت یا گاهی بیشتر تقسیم می کند که می تواند در اثر بی توجهی به سمت ریشه مو پیش برود و علاوه بر اینکه ظاهر مو را خراب می کند، باعث آسیب های جدی مانند شکستن و خرد شدن مو بشود.

healthy hair 300x168 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

خرید پرفروش ترین موخوره گیرها از دیجی کالا

عوامل ایجاد موخوره

موخوره در اثر آسیب فیزیکی یا آسیب شیمیایی ایجاد می شود به این صورت که لایه ی محافظ و پوشش بیرونی مو که کوتیکول نام دارد در قسمت انتهایی مو از بین می رود و باعث دوشاخه یا چندشاخه شدن مو می شود.

عوامل بسیاری در ایجاد موخوره مؤثر هستند از جمله استفاده از شامپوهای قوی شیمیایی، استفاده از آب داغ در هنگام شستشوی مو، آلودگی توسط هوا و خاک، استفاده از ژل و تافت به مقدار نامطلوب، استفاده از اتو و سشوار که آسیب های جدی را به فولیکول های مو وارد می کند. گاهی نیز استفاده از شانه یا برس های نامناسب، خود عامل ایجاد موخوره است.

همچنین برس زدن های خشن و مکرر در روز با شانه های پلاستیکی یا فلزی به مو ضربه می زند و شکنندگی مو را باعث می شود. به طور کلی عامل اصلی موخوره به عدم مراقبت صحیح و شیوه غلط نگهداری از مو، برمی گردد بنابراین در راهنمای خرید دستگاه موخوره گیر با آشنایی شما با شیوه های مراقبت از مو، به شما کمک می کنیم تا گام های موثری در پیشگیری از موخوره بردارید.

moukhoregir 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

راه های پیشگیری از موخوره

moukhoregir 6 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

عدم استفاده از ابزارهای حرارتی

استفاده از ابزارهای حرارتی به‌خصوص سشوار می تواند آسیب های بسیار جدی به مو برساند. موخوره در بین زنان شایع تر است چراکه خانم ها موهای بلندتری دارند و از ابزارهای حرارتی بیشتری مثل سشوار و اتو مو استفاده می کنند. اما توصیه می شود خانم ها کمتر از ابزار حرارتی استفاده کرده و بعد از حمام اجازه داده تا موها به طور طبیعی و بدون استفاده از وسایل گرمایشی خشک شود و از خشک کردن موها بوسیله سشوار بلافاصله بعد از استحمام جلوگیری شود یا در هنگام استفاده از سشوار با فاصله از موها و با درجه کم به کار برده شود.

راهنمای خرید انواع گن های لاغری زنانه+17مدل پرفروش(اپدیت2023)
بيشتر ببينيد

moukhoregir 3 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

خرید پرفروش ترین موخوره گیرها از دیجی کالا

استفاده از شوینده های ملایم

بهتر است موها نیز کوتاه نگه داشته شود و در زمان استحمام از شستشوی مو با آب داغ پرهیز و از شوینده های بسیار ملایم استفاده شود. زیرا شوینده های شیمیایی با از بین بردن چربی و لایه محافظ مو به‌ خصوص در ساقه ی مو، آسیب های بسیار جدی از جمله موخوره را برای مو ایجاد می کند. هنگام استحمام، به آرامی و ملایمت موها را شستشو دهید و شامپو را فقط در سر و ریشه های مو بزنید چون این قسمت نیاز به چربی زدایی دارد و ساقه های مو را با همان کف سر بشویید تا لایه محافظ مو در ساقه مو حفظ شود.

moukhoregir 4 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

استفاده از شانه های چوبی

توصیه می شود از به کار بردن شانه های پلاستیکی پرهیز کرده زیرا با تولید الکتریسیته ساکن، مو را دچار اصطکاک می کند و باعث شکنندگی مو و در نهایت موخوره می شود. پس بهتر است از شانه های چوبی و دندانه درشت برای شانه کردن موها استفاده شود. همچنین از شانه زدن موهای خیس خودداری کنید زیرا علاوه بر ریزش مو، موخوره شدن را نیز در پی دارد. فراموش نکنید از بستن مداوم و محکم موها با کش مو جدا خودداری کنید.

moukhoregir 2 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

خرید پرفروش ترین موخوره گیرها از دیجی کالا

پرهیز از نور و آلودگی هوا

نور آفتاب و آلودگی هوا و گرد و غبار ناشی از آن، باعث موخوره می شوند زیرا به کوتیکول مو آسیب می رساند و در نتیجه با از بین بردن لایه محافظ مو، ایجاد موخوره حتمی است. پس در محیط آزاد کلاه بپوشید تا موهای زیبای شما، از صدمه ی نور فرابنفش خورشید و آلودگی های هوا و گرد و غبار موجود در آن در امان بماند. در هنگام شنا کردن نیز حتما کلاه شنا بگذارید.

moukhoregir fasiz 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

استفاده از تقویت کننده های مو

پس از شستشوی مو در حمام از ماسک و نرم‌کننده مو استفاده کنید و بعد از آبکشی مو اجازه دهید کمی از مواد بر روی مو باقی بماند تا اثر مثبت کافی در نرمی مو داشته باشد. همچنین استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن بادام، روغن زیتون و روغن ارگان در تقویت مو و پیشگیری از موخوره مو بسیار تاثیر گذار است.

moukhoregir omit - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

داشتن رژیم غذایی مناسب

داشتن رژیم غذایی مناسب نیز می تواند در پیشگیری و درمان موخوره مؤثر باشد. مواد غذایی مانند پروتئین، ویتامین A ، ویتامین C یا اسید چرب امگا 3 در تقویت مو و درمان موخوره بسیار مفید عمل می کنند.

moukhoregir rosia - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

عدم استفاده از رنگ های شیمیایی

رنگ کردن مو، تاثیر وافری در مساعد شدن مو برای موخوره دارد زیراکه باعث خشکی و آسیب دیدگی موها می شود. بهتر است از رنگ زدن های مکرر مو خودداری شود تا اثر مخرب رنگ های شیمیایی و اکسیدان بر موهای شما کاهش یابد. زیرا رنگ کردن پی در پی موها، که رطوبت و چربی مو را از بین برده و شکنندگی و خشکی مو را افزایش می دهند.

فراموش نکنید در هنگام استفاده از رنگ های شیمیایی، تا جایی که ممکن است از رنگ موهایی با آمونیاک کمتر استفاده کنید و حتما از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده و نرم‌کننده، سرم و ماسک مو استفاده کنید تا آسیب رنگ را کمتر کند.

moukhoregir supra - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

رفع مشکل موخوره با دستگاه موخوره گیر

از آنجا که بشر برای هر مشکلی راه حلی می یابد، امروزه برای مشکل موخوره مو ابزاری تولید شده است به نام موخوره گیر که از نامش مشخص است که در از بین بردن موخوره مو نقش دارد. از بهترین مزیت دستگاه موخوره گیر این است که از مراجعه ی مکرر به آرایشگاه راحت می شوید و در خانه خودتان به رفع موخوره ها می پردازید.

راهنمای خرید دستگاه‌ لیزر موهای زائد خانگی (معرفی 20 مدل)
بيشتر ببينيد

اگر از موخوره مکرر موهای خود رنج می برید، در این راهنمای خرید دستگاه موخوره گیر به شما کمک میکنیم که برای خرید بهترین نوع آن اقدام کنید تا شما را در خلاص شدن از موخوره ها به راحتی کمک کند.

moukhoregir VG - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

خرید پرفروش ترین موخوره گیرها از دیجی کالا

دستگاه موخوره گیر

دستگاه موخوره گیر یک ابزار خانگی با دو موتور داخلی است که برای از بین بردن موخوره در موهایی به بلندی بیش تر از شش سانتی‌متر مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر شکل ظاهری شبیه به برس مو ساخته می شود و در مدل ها و انواع متفاوت به بازار عرضه می شود. طراحی دستگاه موخوره گیر از دو صفحه جداگانه تشکیل شده که در بین دو صفحه دندانه هایی مانند برس مو قرار دارد که در هنگام استفاده این دندانه ها بر روی هم قرار می گیرند و در هم قفل می شوند.

Split Ender PRO - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

روش استفاده از دستگاه موخوره گیر

دستگاه موخوره گیر تقریبا شبیه به اتو مو عمل می کند. قبل از استفاده، موهای خود را به خوبی شسته، خشک کرده، شانه زده و صاف کرده و سپس یک دسته کوچک از مورا گرفته و از بالا در بین دو صفحه دستگاه در بین دندانه ها قرار داده و بعد آن را چفت کرده و دستگاه را روشن کنید و اهرم آن را به آرامی فشار داده تا آغاز به کار کند.

دستگاه را درحالی که یک دسته موی نازک در بین دو صفحه قرار داده شده است از بالا و ریشه مو به سمت پایین مو می کشیم دقیقا مانند وقتی که مو را با برس شانه می زنید. هر دسته را حداقل سه دفعه توسط دستگاه صاف کرده و سپس بقیه مو را نیز به همین منوال این عمل را تکرار کنید. دستگاه موخوره گیر به این طریق موها را از چند اینچ بالاتر از جای موخوره کوتاه می کند و خرده های مو که در انتهای مو هستند جدا می کند و در مخزن می ریزد.

SPLIT ENDER PRO123 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

زمان استفاده از دستگاه بسته به حجم موها بین چهل دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. البته بهتر است به منظور کاهش عوارض وارده از دستگاه موخوره در فاصله ی زمانی بلند مدت تری از آن استفاده شود زیرا استفاده مکررتا حدودی ساقه های مو را نازک می کند. دستگاه موخوره گیر می تواند موها را مرتب می کند و شکستگی ها ی مو را از بین ببرد. درکنار استفاده از دستگاه موخوره گیر بهتر است که از نرم‌کننده ها و ماسک و سرم مو استفاده شود تا تاثیر بیشتری بگذارد.

Split Ender PRO2 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

خرید پرفروش ترین موخوره گیرها از دیجی کالا

معرفی چند دستگاه موخوره گیر

از جمله برندهای دستگاه موخوره گیر ، موخوره گیر اومیت است که به دلیل این که شارژی است و قابل حمل و می تواند در مسافرت ها شما را همراهی می کند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از ویژگی موخوره گیر اومیت، چرخش دو طرفه است و در هر جهت دلخواه می توان آن را چرخاند.

موخوره گیر کراکس مدل CRX-820 که جنس صفحات آن از تفلون و جنس بدنه پلاستیک فشرده است و دارای دکمه خاموش و روشن و باتری قابل شارژ نیز است. از مدل های دیگر دستگاه موخوره گیر می توان به موخوره گیر نیکل مدل SN-7397-2، موخوره گیر فاسیز، موخوره گیر سوپرا مدل S6، مو خوره گیر رزیا مدل HCM5007، موخوره گیر وی اند جی مدل V-6000اشاره کرد که هر یک با امکانات و قابلیت های موجود می تواند رضایت کاربران را فراهم آورد.

Split ender pro cordless 300x184 1 - راهنمای خرید بهترین دستگاه های موخوره گیر 2023+(معرفی پرفروش ترین مدلها)

‫6 دیدگاه ها

  1. دستگاه موخوره گیر فیلیپس رو هر ساخته خدا هر چی میخواد بهش بده راحت شدم واقعا

  2. دستگاه موخوره گیر فیلیپس دیجی کالا معرفی کردید من سفارش دادم رسید دستم بازم نظرم رو براتون میفرستم

  3. با پیشنهاد شما من دستگاه موخوره گیر دیجی کالا رو برای خواهرم گرفتم ازش پرسیدم راضی بود ازش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا