خانه و آشپزخانهدکوراسیون و دکوراتیو

راهنمای خرید شیک ترین تابلو ها برای پذیرایی+(با قیمت روز)

معرفی زیباترین تابلو ها برای پذیرایی

به طور کلی دکوراسیون و چیدمان خانه تأثیر بسیار مهمی در زیبایی خانه دارد. همان‌طور که می‌دانیم انتخاب وسایل خانه از سخت‌ترین مراحل در چیدمان خانه به شمار می‌رود. یکی از این وسایل خانه محبوب تابلوهای شیک برای اتاق پذیرایی است‌. قرار دادن یک تابلو زیبا و هماهنگ با دکوراسیون خانه می‌تواند جلوه خاصی را به سالن پذیرایی خانه شما ببخشد. اگر قصد خرید تابلو دکوراتیو برجسته را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به طور مفصل به خرید تابلوهای زیبا و شیک برای سالن پذیرایی بپردازیم.

نکات مهمی که در هنگام خرید تابلو دکوراتیو برجسته باید به آن توجه کنیم

Wall paintings - راهنمای خرید شیک ترین تابلو ها برای پذیرایی+(با قیمت روز)

نصب یک تابلوی زیبا معمولاً آخرین مرحله در چیدمان خانه به شمار می‌رود. حتی ممکن است بخواهید با نصب یک تابلو شیک و زیبا در دکوراسیون پذیرایی خود تغییری ایجاد کنید.

همان‌طور که می‌دانیم تابلوهای زیادی در رنگ و طرح متنوعی در بازار وجود دارد. نکته قابل توجه این است که در انتخاب تابلو باید حتماً چیدمان و دکوراسیون اتاق را در نظر داشت باشید و با توجه به آن تابلو دکوراتیو برجسته یا هر نوع تابلو دیگری را انتخاب کنید‌. در مرحله اول باید در نظر داشته باشید که تابلو را در کجا نصب می‌کنید. در این قسمت باید میزان فضای خالی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به آن تابلو مناسبی را تهیه کنید.

پس از آن که محل نصب تابلو را انتخاب کردید می‌توانید تابلو موردنظرتان را با توجه به دیزاین و سبک اتاق‌ها انتخاب کنید. توصیه می‌شود پیش از خرید تابلو حتماً با انواع طرح‌ها و سبک‌های مختلف آشنا شوید تا در انتخاب آن بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید‌. در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا با سبک‌های مختلف تابلو آشنا شوید.

معرفی انواع مختلف تابلوها

Wall paintings 1 - راهنمای خرید شیک ترین تابلو ها برای پذیرایی+(با قیمت روز)

همان‌طور که گفته شد تابلوها سبک‌های متفاوتی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تابلو با طرح‌های هندسی

اغلب تابلوهایی که دارای طرح هندسی هستند به دوره معاصر مربوط می‌شوند. این تابلوها دارای رنگ‌های شارپ و اشکال مختلف هستند که برای اتاق‌ها و سالن‌های پذیرایی مدرن بسیار انتخاب مناسبی محسوب می‌شوند.

تابلو با طرح انتزاعی یا آبستره

این نوع از تابلوها دارای طرح‌های انتزاعی هستند که درون آن مفاهیم عینی وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت موضوع آن مربوط به دنیای واقعی نیست. این سبک از هنر بر روی اشکال هندسی و خطوط، رنگ و بافت تمرکز دارد. این سبک از تابلو نیز برای دکوراسیون‌های مدرن توصیه می‌شود.

تابلو دکوراتیو برجسته: تابلو تصویرسازی یا نقاشی

هنر موجود در این سبک از تابلوها در این است که یک مکان یا داستانی را تصویرسازی می‌کنند در واقع نقاشی‌هایی هستند که توسط انسان‌ها کشیده شده‌اند. این سبک از تابلوها دارای تصاویر زیبا و جذاب هستند و از این رو ارزش بالایی دارند. نصب تابلوها جذابیت خاصی به اتاق پذیرایی می‌بخشد.

بهترین و باکیفیت ترین کاور مبل|معرفی 21 مدل پرفروش کاور
بيشتر ببينيد

سبک گیاه‌شناسی (بوتانیکال آرت)

همان‌طور که از نام این سبک مشخص است مضمون اصلی این تابلوها در واقع خلق تصاویری از گل و گیاهان است. این سبک از تابلوها هم به صورت نقاشی و هم به صورت عکاسی ایجاد می‌شوند. خرید تابلو با طرح بوتانیکال به محیط اتاق پذیرایی آرامش خاصی می‌بخشد.

تابلو سبک رترو (Retro)

به طور کلی به تولید مجدد یکی از آثار وینتیج یا کلاسیک رترو می‌گویند. از این سبک هنر می‌توان به پوسترهای تعطیلاتی، کاور مجلات و … اشاره کرد.

تابلو با طرح شهر یا نقشه

تابلوهایی که دارای طرح نقشه یا شهر هستند بسیار متفاوت و جذاب‌‌اند؛ بنابراین این سبک از تابلو بدون شک می‌تواند جلوه خاص و زیبایی به اتاق‌های خانه ببخشد. به طور معمولاً تصاویر این سبک تابلوها به شکل جیکلا (Giclee) و همین‌طور دیجیتال چاپ می‌شوند‌.

تابلو عکاسی

این سبک از تابلو نیز دارای تصاویری عکاسی شده است. این نوع تابلو نیز حال و هوای خاصی را به محیط می‌بخشد.

تابلو دکوراتیو برجسته: تابلو با طرح صنعتی

این سبک از تابلوها به طور معمول دارای تصاویر قوی از اشکال هندسی هستند که اغلب به طور تک‌رنگ طراحی می‌شوند. در این نوع سبک از تابلو دکوراتیو برجسته نیز می‌توان استفاده کرد که برای اتاق‌هایی که به سبک مدرن چیده شده‌اند مناسب است.

تابلو با طرح اسکاندیناوی

این سبک از تابلو در واقع فرهنگ هوگه را نشان می‌دهد. این تابلوها معمولاً دارای رنگ‌هایی با تناژ کلاسیک نظیر خاکستری، صورتی و خردلی است. در این تابلو نیز برای طرح از کل و گیاه انتزاعی استفاده می‌شود.

انواع مختلف فریم تابلوها

Wall paintings 2 - راهنمای خرید شیک ترین تابلو ها برای پذیرایی+(با قیمت روز)

در ادامه مبحث تابلو دکوراتیو برجسته قصد داریم به معرفی فریم‌های مختلف تابلو بپردازیم. همان‌طور که می‌دانیم معمولاً فریم‌های تابلو از قبل آماده هستند. اگر تابلویی را انتخاب کرده‌اید که فاقد فریم است می‌توانید هرچه زودتر خودتان دست به کار شوید و یک فرم مناسب و زیبا و هماهنگ با دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید. انواع فریم تابلو عبارت است از:

فرم آلومینیومی

از این فریم آلومینیوم که فلزی بسیار سبک است اغلب برای تابلوهای مدرن استفاده می‌شود‌. به طور کلی می‌توان آلومینیوم را به رنگ یا طرح دلخواه درآورد و به راحتی آن را با دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی هماهنگ کرد.

فرم چوبی

به طور کلی فریم‌های چوبی از چوب درخت بلوط به دست می‌آیند. اما در صورتی که قصد تهیه چوب روشن‌تر یا تیره‌تر را دارید می‌توانید چوب‌های دیگر را خریداری کنید‌. فریم‌های چوبی بسیار بادوام هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با اغلب خانه‌ها هماهنگ باشد. همچنین نکته مهم دیگر این است که این فریم‌ها در اشکال و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید باتوجه به دکوراسیون خانه خود فریم چوبی مناسب را انتخاب کنید.

تابلو دکوراتیو برجسته: فریم دکوراتیو

به طور کلی این نوع از فریم تابلو دارای شکل ظاهری خاصی هستند و ظاهر بسیار جذاب و خاصی به تابلوها می‌بخشند.

نقش رنگ در انتخاب تابلو دکوراتیو برجسته

Wall paintings 3 - راهنمای خرید شیک ترین تابلو ها برای پذیرایی+(با قیمت روز)

همان‌طور که می‌دانیم انتخاب رنگ در هنگام خرید تابلو دکوراتیو برجسته و همچنین سایر تابلوها نقش مهمی دارد. زیرا رنگ تأثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون منزل و حال و هوای خانه می‌گذارد. اگر می‌خواهید محیط آرامش‌بخشی را ایجاد کنید به سراغ تابلوهایی که رنگ سبز یا آبی دارند بروید‌. انتخاب رنگ‌هایی نظیر بنفش و سورمه‌ای حس بسیار شیک و جسورانه‌ای را به محیط می‌بخشد.

راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)
بيشتر ببينيد

اما اگر قصد دارید به اتاق گرما و انرژی ببخشید بهتر است از تابلوهایی با رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و … استفاده کنید.

اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید و انتخاب رنگ باید به آن توجه داشته باشید هماهنگی رنگ‌های تابلو با رنگ‌های به کار رفته در پذیرایی خانه است. این موضوع به معنای آن نیست و که تمام وسایل خانه از جمله تابلو نیز با همچی هم‌رنگ باشند، در واقع بهتر است از رنگ‌های متفاوتی که با یکدیگر هارمونی خاصی را ایجاد می‌کنند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اگر رنگ‌های به کار رفته در تابلو با رنگ‌های موجود در دکوراسیون پذیرایی‌تان تضاد بسیار زیادی داشته باشد ظاهر چندان جالبی نخواهد گرفت.

الهام گرفتن از فصل‌ها در انتخاب تابلو

به این نکته دقت داشته باشید که همیشه برای زیباتر کردن محیط خانه نیازی به خرج و هزینه زیاد نیست. شما می‌توانید با خرید تابلوهای ارزان قیمت نیز جلوه خاصی به خانه خود بدهید بدون آنکه هزینه زیادی بپردازید. خرید تابلو با طرح فصل‌های سال می‌تواند یک گزینه زیبا و در عین حال مقرون‌به‌صرفه باشد و برای چند ماه جلوه زیبایی به اتاق پذیرایی می‌دهد‌. در ادامه این بخش از مقاله با ما همراه با تا خصوصیات تابلو فصل‌ها آشنا شوید.

تابلو با طرح بهار

همان‌طور که می‌دانیم بهار فصلی شاداب و سرزنده است. با انتخاب یک تابلو با مضمون بهار می‌توانید این حس و انرژی شادابی و طراوت را به اتاق پذیرایی خود هدیه دهید.

تابلو با طرح تابستان

رنگ‌های ساحلی و دریا در فصل تابستان می‌تواند حس خوبی را در اتاق پذیرایی ایجاد کند‌. استفاده از رنگ‌های سرد به همراه کمی رنگ قرمز یا زرد می‌تواند حال و هوای پذیرایی را تابستانی کند.

تابلو با طرح پاییز

همان‌طور که می‌دانیم رنگ نارنجی تیره و قهوه‌ای یادآور پاییز است. با انتخاب تابلو رنگی می‌توانید حس پائیز را به پذیرایی ببخشید.

تابلو با زمستان

و در نهایت فصل زمستان فصلی سرد به همراه رنگ‌های سرد و تیره است. اگر علاقه‌مند هستید می‌توانید تابلوهایی با رنگ آبی تیره و سیاه انتخاب کنید تا برای شما یادآور روزهای بسیار کوتاه و سرد زمستان باشد‌.

سبک و مدل تابلوهای پذیرایی

  • تابلو دکوراتیو برجسته: تابلوهای برجسته دارای طرحی برجسته هستند. این تابلوها با زیبایی خیره‌کننده‌ای که دارند نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند‌. خرید این سبک از تابلو برای افرادی که به طرح‌های سه بعدی علاقه‌مند هستند مناسب است.
  • تابلو نقاشی: همان‌طور که می‌دانیم این نوع تابلوها موضوعات و تصاویر مختلفی هستند که بر روی بوم خلق می‌شوند. این سبک تابلوها جزو لوازم باارزش و آثار هنری شناخته می‌شوند.
  • تابلو به سبک چندتکه: طرح این نوع از تابلوها در واقع به این صورت است که مانند پازل است و اگر یکی از قطعات آن نباشد تصویر کامل نمایان نمی‌شود.
  • تابلو با طرح نوشته و علائم: این سبک از تابلوها برای اتاق نوجوان‌ها مناسب است. در این سبک از تابلو معمولاً یک نوشته یا جمله معروف وجود دارد‌.

سخن آخر تابلو دکوراتیو برجسته

در مقاله تابلو دکوراتیو برجسته به معرفی انواع سبک و طرح تابلوهای پذیرایی پرداخته شد. همان‌طور که گفته شد شناخت تابلوها پیش از خرید آن‌ها کمک بزرگی در هنگام تصمیم‌گیری خواهد کرد؛ بنابراین امید است با اطلاعاتی که در این مقاله به دست آورده‌اید انتخاب مناسبی داشته باشید.

Recent search terms:

  • https://gamavalkharid ir/the-most-beautiful-wall-paintings/
  • تابلو سالن پذیرایی

‫4 دیدگاه ها

  1. برای پذیرایی چند تابلو گرفتم ایشالا که کیفیتش خوب از اب در بیاد به دستم رسید عکسشو میفرستم

  2. تابلوهای شیک برای پذیرایی پیشنهاد دادید من خودم طرح های مدرن رو دوست دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا