خانه و آشپزخانهدکوراسیون و دکوراتیو

راهنمای خرید بهترین چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت+(معرفی 21 مدل پرفروش گارانتی دار)

معرفی بهترین چراغ مطالعه های بازار

برخی از افراد، علاقمند به مطالعه در شب هستند. یکی از لوازم ضروری برای مطالعه مفید در شب، وجود یک چراغ مطالعه مناسب بوده که باید در اولین فرصت تهیه شود. چراغ‌های مطالعه انواع مختلفی داشته که هر کدام بر اساس معیارهای استاندارد طراحی و تولید می‌شوند. نور این چراغ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در دراز مدت، موجب ضعیف شدن بینایی نشده و سردرد برای فرد به وجود نمی‌آورند. در ادامه این مقاله، راهنمای خرید چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت آورده و همچنین نکات مهم در خرید این وسیله به طور کامل برشمرده می‌شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت

Light - راهنمای خرید بهترین چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت+(معرفی 21 مدل پرفروش گارانتی دار)

تقسیم‌بندی چراغ‌های مطالعه، اغلب بر اساس محیط کاربردی آن‌ها بوده که شامل محیط‌های آموزشی، اداری، مهندسی و غیره خواهد شد و به طور کلی انواع چراغ مطالعه را می‌توان در دسته‌بندی زیر معرفی کرد؛

1. چراغ مطالعه دیوار

همانطور که از اسم این نوع چراغ نیز مشخص است، برای نصب بر روی دیوار طراحی شده‌اند. چراغ مطالعه دیواری، در کنار تخت خواب و یا میز کار بدون توجه اندازه و ابعاد آن‌ها، در یک ارتفاع مناسب نصب شده و کاربری آسان و ساده‌ای دارد.

2. چراغ مطالعه ایستاده

این نوع چراغ‌های مطالعه، طراحی مانند آباژورهای زیبا و دکوری دارند که اغلب در پذیرایی خانه‌ها یافت می‌شوند. چراغ مطالعه ایستاده اغلب در کنار یک سطح مانند میز کار و یا میز کنار تخت قرار گرفته و برای خرید آن‌ها باید به ابعاد میز توجه کافی داشت. چراغ‌های ایستاده علاوه بر روشنایی، موجب زیباتر شدن دکوراسیون نیز می‌شوند.

3. چراغ مطالعه رومیزی

یکی از بهترین انواع چراغ‌های مطالعه، نوع رومیزی آن بوده که جزو پرفروش‌ترین‌ها در بازار به حساب می‌آید. برای خرید این نوع چراغ‌ها، باید اندازه میز را نیز در گرفت زیرا ابعاد چراغ مطالعه رومیزی باید با ابعاد میز تناسب داشته باشد.

4. چراغ مطالعه گیره‌ای

از بهترین چراغ های مطالعه مدرن در بازار، باید به نوع گیره‌ای اشاره کرد که طراحی بسیار سبک و کم وزنی دارد. از این نوع چراغ مطالعه ارزان می‌توان برای اتصال به کتاب و یا اتصال به کناره میز استفاده کرد. قدرت روشنایی آن‌ها برخلاف ابعاد و طراحیشان، بالا بوده و افراد می‌توانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند.

راهنمای خرید بهترین قهوه ‌سازهای ارزان قیمت 2023
بيشتر ببينيد

نکات مهم در خرید بهترین چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت

Light 1 - راهنمای خرید بهترین چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت+(معرفی 21 مدل پرفروش گارانتی دار)

در هنگام خرید چراغ مطالعه ارزان و با کیفیت، باید به نکات زیادی توجه کرد که مهم‌ترین آن‌ها، شامل موارد زیر خواهد شد؛

1. اندازه و وزن محصول

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید هر نوع محصولی اعم از چراغ مطالعه، باید به آن توجه داشت، اندازه و وزن محصول است. چراغ مطالعه باید وزنی متناسب داشته باشد، نه آنقدر سبک باشد که با کوچکترین لرزشی بیافتد و نه آنقدر سنگین که جابه‌جایی آن به سختی انجام گیرد. ابعاد و اندازه بهترین چراغ مطالعه اهمیت زیادی دارد، زیرا در اغلب موارد میزان نور چراغ مطالعه با ابعاد آن رابطه مستقیم داشته و فرد باید با توجه به میزان نور مورد نیاز و همچنین موقعیت قرارگیری چراغ مطالعه، اندازه آن را انتخاب کند.

2. نوع چراغ مطالعه

در این رابطه، در بخش قبلی توضیحات کاملی ارائه شد. انواع چراغ مطالعه ارزان شامل نوع دیواری، گیره‌ای، ایستاده و رومیزی می‌شود. به عنوان خریدار می‌تواند انواع چراغ مطالعه را با توجه به نوع محیط استفاده، کاربری آن‌ها و میزان نور مورد نیاز، انتخاب و خریداری کنید.

3. جنس حباب سری چراغ

از دیگر مواردی که در هنگام خرید چراغ مطالعه باید به آن توجه داشت، جنس حباب سری چراغ مطالعه است. طراحی این سری نباید به گونه‌ای باشد که لامپ از آن بیرون بزند. همچنین جنس این حباب باید به صورت غیرشفاف باشد تا نور تنها از قسمت جلویی منتشر گردد.

4. طراحی مناسب چراغ مطالعه

طرح و رنگ چراغ مطالعه از جمله دیگر مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت. برای افراد علاقمند به مطالعه در شب و روشنایی نسبی، چراغ مطالعه یک وسیله ضروری و عضو مهمی از دکوراسیون به حساب می‌آید، بنابراین طراحی و رنگ آن باید با دیگر بخش‌های دکوراسیون داخلی هماهنگی کافی داشته باشد.

5. نوع لامپ استفاده شده در چراغ مطالعه

لامپ‌ها انواع مختلفی داشته و میزان روشنایی آن‌ها نیز متفاوت است، در نتیجه بهتر است قبل از خرید به نوع لامپ استفاده شده در چراغ مطالعه نیز توجه داشت. چراغ‌های مطالعه موجود در بازار دارای انواع لامپ‌های رشته‌ای، LED، SMD و دیگر لامپ‌های کم مصرف هستند. همچنین در برخی از انواع چراغ مطالعه از تعداد مشخصی لامپب استفاده می‌شود که به این نکته نیز در زمان خرید باید توجه داشت.

6. تنظیم زاویه تابش در بهترین چراغ مطالعه

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام مطالعه و یا کار، اهمیت دارد، زاویه تابش نور به کتاب یا میز کار است. بنابراین در هنگام خرید یک چراغ مطالعه ارزان باید به این نکته توجه داشت که آیا چراغ مطالعه، قابلیت تنظیم زاویه تابش نور را دارد یا خیر. همچنین توصیه می‌شود تا چراغ مطالعه در کنار دست غیرتخصصی قرار گیرد تا سایه دست در هنگام مطالعه یا کار بر روی سطح نیفتد.

بهترین چادر های کمپینگ و کوهنوردی مناسب فصل تابستان(2023)
بيشتر ببينيد

7. نوع گردنی چراغ مطالعه

گردنی چراغ‌های مطالعه به گونه‌ای انعطاف‌پذیر طراحی می‌شوند تا بتوان نور را در همه جهات مورد استفاده قرار داد. انواع گردنی طراحی شده برای چراغ‌های مطالعه شامل نوع ثابت، متحرک، تلسکوپی و الاکلنگی می‌شود.

8. میزان بلندی پایه چراغ مطالعه

از جمله دیگر نکات مهم در هنگام خرید چراغ مطالعه، میزان بلندی و کوتاهی پایه آن است. در محیط‌هایی که نور کافی دارند، بهتر است از چراغ مطالعه با پایه کوتاه استفاده کرد تا نور تنها در محل مورد مطالعه، متمرکز شود. اما اگر نیاز به روشنایی بیشتر در محیط باشد، چراغ‌های مطالعه پایه بلند انتخاب مناسب‌تری هستند.

9. طول سیم برق چراغ مطالعه

طول سیم برق محصول نیز در هنگام خرید آن، دارای اهمیت است زیرا اولین نکته‌ای که برای استفاده از چراغ مطالعه مهم خواهد بود، اتصال آن به برق است. بدین صورت که اگر همه موارد گفته در طراحی و خرید چراغ مطالعه در نظر گرفته شود، ولی سیم برق به گونه‌ای باشد که قابلیت اتصال به پریز را نداشته باشد، به طور کل چراغ مطالعه قابل استفاده نخواهد بود.

10. قیمت چراغ مطالعه

قیمت چراغ مطالعه بسته به قابلیت‌های آن متفاوت بوده و در هنگام خرید باید ابتدا میزان بودجه را مشخص کرده و سپس با توجه به همین مورد، انواع بهترین چراغ مطالعه ارزان را بررسی نمود.

‫4 دیدگاه ها

  1. خسته نباشید

    بهترین چراغ مطالعه از مدل های فنری هستش که میشه ارتفاعشون رو تنظیم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا