خودرو

معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

راهنمای خرید روغن موتور استاندارد خودرو

بدون شک موتور قلب تپنده هر ماشین است. برای اینکه اتومبیل بتواند حرکت کند از لحظه استارت زدن و احتراق قطعات با یکدیگر همکاری می‌کنند. حرکت قطعات می‌تواند موجب ایجاد اصطکاک بین آنها شود. ایجاد اصطکاک به‌مرورزمان موجب خرابی قطعات مختلف در خودرو می‌شود. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند از اصطکاک و خرابی قطعات جلوگیری کند استفاده از روغن موتور مناسب است.

اهمیت استفاده از روغن موتور بستر لازم برای ظهور برندهای مختلف را فراهم کرده است؛ اما این تنوع انتخاب محصول ایده­آل را دشوار می‌کند. اغلب موارد نمی‌دانیم که یک روغن موتور خوب باید چه ویژگی‌ها و استانداردهایی داشته باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم به معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان و ویژگی‌های مطلوب هر یک از آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

سر فصل های این مطلب

ضرورت استفاده از روغن موتور و آشنایی با مفاهیم اولیه آن

engine oil 1 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

ساختارهای موتورهای اولیه بسیار ساده و ابتدایی بود. به همین دلیل از روغن موتور تنها برای روان کاری قطعات استفاده می‌شد. هم‌زمان با پیشرفت‌های رخ‌داده در سایر علوم، طراحی و ساخت قطعات و موتور خودرو نیز با پیشرفت‌های چشمگیری مواجه شد. همین امر ضرورت ساخت و تولید روغن موتورهای قدرتمند و مدرن را ایجاد کرد. روغن موتورهای امروزی علاوه بر ایجاد لغزندگی و روان کاری بین قطعات، کارهای دیگری از جمله جلوگیری از ایجاد اصطکاک، ممانعت از ساییدگی، پیشگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی قطعات، خنک کردن موتور، جذب انواع رسوب‌ها و غیره را انجام می‌دهند.

با اطمینان می‌توان گفت هم‌زمان با افزایش شرکت‌های طراحی و ساخت اتومبیل در جهان، کمپانی‌های مختلفی به ‌منظور تولید انواع روغن راه‌اندازی شدند. این کمپانی در تلاش هستند که از طریق تولید محصولات باکیفیت و استفاده از فناوری‌های مدرن در ساخت نظر مشتریان را جلب کنند. در نتیجه معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان برای کمک به انتخاب آسان ضروری به نظر می‌رسد. با این حال بهتر است که با اصطلاحات مهم و کاربردی در این حوزه آشنا باشید. این اصطلاحات عبارتند از:

ویسکوزیته

گرانروی یا ویسکوزیته عاملی است که نشان‌دهنده مقاومت روغن موتور در برابر جاری شدن است. یکی از مهم‌ترین پارامترها برای انتخاب روغن موتور باکیفیت توجه به میزان گرانروی آن است. ویسکوزیته حاصل جاذبه بین‌مولکولی در مایعات بوده و با دما رابطه‌ای معکوس دارد. به عبارت ساده‌تر، افزایش دما موجب کاهش میزان گرانروی مایعات می‌شود. در انتخاب روغن موتور توجه داشته باشید که روغن موتوری دارای میزان گرانروی بالا عملکرد بهتری در روان کاری و جلوگیر از ایجاد اصطکاک دارد.

شاخص API

این شاخص بین‌المللی بوده و توسط انجمن نفت امریکا تعیین شده است. برای نمایش استاندارد کیفی روغن موتور از این شاخص استفاده می‌شود. برای نمایش این شاخص از دو حرف استفاده می‌شود. حرف اول نشان‌دهنده نوع سوخت بکار رفته در تولید روغن موتور بوده و تنها با دو حرف C برای سوخت دیزلی و حرف S برای سوخت‌های بنزینی مشخص می‌شود.

حرف دیگر در دامنه‌ای بین حروف انگلیسی A تا N قرار دارد. اگر این حرف A یا حرف نزدیک به آن باشد به معنی پایین بودن کیفیت روغن موتور است. اگر بر روی روغن موتور هر یک از این دو حرف SL/SM/SN نوشته شده باشد یعنی روغن موتور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

غلظت یا SAE

اصطلاح دیگری که در بخش معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان اهمیت بالایی دارد آشنایی با میزان غلظت روغن موتور است. انجمن مهندسین خودرو از شاخص SAE برای تعیین میزان غلظت روغن موتور کمک می‌گیرد. این شاخص کمک می‌کند که اطلاعاتی در مورد کاربرد، شرایط هوایی مناسب برای این روغن و همچنین غلظت مصرفی مناسب به دست آورید. توجه به این استاندارد به‌ویژه در روزهای سرد زمستان بسیار مهم است؛ زیرا در این شرایط برای عملکرد بهتر قطعات موتور باید روغن بسیار روان باشد.

 

معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان بر اساس روش ساخت

engine oil 2 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

 • روغن موتور معدنی یا مینرال:

به آن دسته روغن موتورهایی که از نفت خام تولید شده و تنها از قابلیت روان کاری قطعات برخوردار هستند روغن موتور مینرال گفته می‌شود. به دلیل اینکه این نمونه روغن موتورها با ساختار فنی موتورهای امروزی سازگار نیستند استفاده از آنها رایج نیست. هیچ نوع افزودنی در تولید روغن‌های معدنی به کار نمی‌رود. در نتیجه با توجه به ساختار ساده و ابتدایی موتور ماشین‌های قدیمی می‌توان از این نمونه روغن موتورها برای روان کاری قطعات آنها استفاده کرد.

 • روغن موتور سنتتیک:

هنگام خرید روغن موتور مناسب مطمئنا قصد دارید که بهترین محصول موجود در بازار را شناسایی و خریداری کنید. برای کمک به شما در بخش معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان باید بگوییم که روغن موتورهای سنتتیک بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار هستند. در ساخت این نمونه محصولات از فرایندهای شیمایی استفاده می‌شود. در ابتدای کار این نمونه روغن موتورها تنها برای روان کاری و خنک‌کنندگی موتور جت کاربرد داشت؛ اما مزیت‌های فراوان آن موجب شد که برای عملکرد بهتر موتور انواع ماشین‌ها از این نمونه محصولات کمک گرفته شود.

مکمل‌های پیشرفته‌ای در تولید این نمونه روغن موتورها به کار می‌رود که موجب می‌شود رسوبات حاصل از احتراق سوخت به‌صورت کامل جمع شود. در نتیجه با مشکلاتی مانند زنگ‌زدگی یا خوردگی قطعات مواجه نخواهید شد. مهم‌ترین مزایایی که با انتخاب این نمونه روغن موتور از آن بهره‌مند می‌شوید عبارتند از: طول عمر بسیار بالا، کاهش چشمگیر مصرف سوخت، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون، جلوگیری از خوردگی فلزات، پیشگیری از زنگ‌زدگی، سازگاری بالا با محیط‌زیست و عدم استفاده از مواد سمی در تولید این محصول.

 • روغن موتور نیمه سنتتیک:

این نمونه روغن موتورها در حقیقت حد واسط بین روغن‌های معدنی و سنتتیک هستند. در ساخت این محصول از ترکیب دو روغن معدنی و سنتتیک استفاده می‌شود. در مقایسه با روغن‌های سنتتیک دوام، کیفیت ماندگاری قیمت پایین‌تری دارند؛ اما با اطمینان می‌توان گفت که در مقایسه با روغن موتورهای مینرال انتخاب بسیار بهتری هستند. به‌ راحتی می‌توانید از روغن موتور نیمه سنتتیک برای انواع وانت‌ها و ماشین‌های شاسی‌بلند استفاده کنید.

مهمترین نکات هنگام خرید روغن موتور

engine oil - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

نوع روغن موتور: همان‌طور که در بخش قبل در مورد معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان گفتیم مواد اولیه و روش ساخت روغن موتورها با یکدیگر تفاوت است. تفاوت در مواد اولیه سبب ایجاد کارایی و تاثیر عملکردی متفاوت در هر دسته از این محصولات شده است. علاوه بر این از هر یک از این روغن موتورها تنها می‌توانید در ماشین‌هایی خاصی استفاده کنید. اگر ماشین شما کلاسیک است برای نگهداری از سیستم موتور آن باید حتما از روغن مینرال استفاده کنید. مناسب‌ترین روغن برای انواع وانت‌های یا ماشین‌های شاسی‌بلند نیز روغن موتور نیمه سنتتیک است. اگر ماشین شما در این دو دسته قرار ندارد توصیه می‌کنیم برای ارتقای عملکرد ماشین خود حتما از روغن موتورهای سنتتیک استفاده کنید.

معرفی 30 مدل دزدگیر خودرو باکیفیت و ارزان
بيشتر ببينيد

حجم روغن موتور: در این مرحله توصیه ما به شما این است که روغن موتورهایی با حجم بالاتر را انتخاب کنید. مطمئن باشید خرید یک روغن موتور 4 لیتری به ‌مراتب بهتر و مقرون‌به‌صرفه تر از خرید روغن موتور 2 لیتری خواهد بود.

ویسکوزیته: برای انتخاب روغن موتور دارای گرانروی مناسب باید محصولات مونوگرید یا مالتی گرید را انتخاب کنید. با توجه به اینکه بین گرانروی روغن موتورها و دمای محیط رابطه معکوس وجود دارد، انتخاب این دو نمونه روغن تنها راهکار برای اطمینان از میزان ویسکوزیته محصول موردنظر است. روغن موتور مونو گرید تنها در یک بازه زمانی و دمایی معین قابل‌استفاده هستند؛ اما فناوری بکار رفته در ساخت روغن موتورهای مالتی گرید موجب می‌شود که بتوان از آنها در فصل‌های مختلف و شرایط آب و هوایی و دمایی متغیر استفاده کرد.

استانداردها و قیمت

engine oil 3 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

توجه به استاندارد SAE و API: همان‌طور که در بخش ابتدایی معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان توضیح دادیم برای تشخیص استاندارد کیفی روغن موتور معیارهای خاصی وجود دارد. دو معیار مهمی که می‌تواند تعریف اصولی از کیفیت روغن موتور ارائه دهد شاخص API و SAE هستند. در نتیجه هنگام خرید محصول مناسب ابتدا این شاخص‌ها را به ‌خوبی بشناسید و سپس بر اساس این شناخت محصول مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

قیمت: با توجه به اینکه برندهای مختلفی اقدام به عرضه روغن موتور می‌کنند و این محصول دارای تنوع از نظر شیوه ساخت و حجم است. در نتیجه، محدوده قیمتی متفاوتی برای این محصول وجود دارد. بهتر است ابتدا بودجه مناسب برای خرید این محصول را تعیین کنید و با توجه به این بودجه از میان محصولات موردنظر گزینه مناسب را انتخاب کنید. با این حال به شما توصیه می‌کنیم به کیفیت عملکرد موتور ماشین تان اهمیت دهید و به ‌منظور کاهش هزینه از محصولات بی‌کیفیت استفاده نکنید.

سخن پایانی

رابطه مستقیمی بین عملکرد مطلوب موتور و قطعات آن و رانندگی عالی وجود دارد. به عبارت ساده هرچه موتور و قطعات خودرو نرم‌تر و روان‌تر کار کنند، شما در حین رانندگی آرامش بیشتری خواهید داشت. تنها راهی که می‌تواند کیفیت عملکرد موتور ماشین شما را تضمین کند استفاده از روغن موتور مناسب است.

با توجه به تنوع برندهای موجود در بازار سعی کردیم با معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان گامی موثر به ‌منظور تسهیل انتخاب محصول مناسب برداریم. برای انتخاب یک محصول مناسب ابتدا به مدل ماشین، حجم روغن، میزان گرانروی، فصل سال و استانداردهای اصلی در حوزه تولید روغن موتور توجه کنید.

 • نحوه نمایش محصول ها
340bf2611be752c03ebd0d1f20c66f23 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Platinum 10W-40 حجم 4 لیتر

347,493 تومان
 • API: SM
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
bcbdc7d2b0925d0464a977c96ce8f56c 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهران مدل Super Pishtaz SAE حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
5265ce08fb51f69f16eacc1d77db883e 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهران مدل Super Pishtaz SAE حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 20W-50
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت معدنی
خرید محصول
92b9490a7cc95d2acede4fa092c0bd60 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو کاسترول مدل Magnatec حجم 4 لیتر

469,000 تومان
 • API: SM
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
c7d2604ee3cc00a30a8bac6868973695 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهران مدل Super Rana SAE حجم 4 لیتر

489,000 تومان
 • API: SN
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 5W-30
خرید محصول
0741c7a2259ae50f8c2d536eecff1d8d 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهران مدل Taktaz SAE حجم 3.785 لیتر

 • حجم کالا: 3.78 لیتر
 • API: CD
 • سوخت مصرفی: بنزینی-دیزلی
 • گرانروی: 20W-50
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت معدنی
خرید محصول
7b77312d3c1827656570cc8093a7aeeb 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Europium 10W-40 حجم 3.5 لیتر

187,500 تومان
 • API: SJ
 • حجم کالا: 3.5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
9a1a73192aafa295dd4c768f5e60acba 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Super Power 20W-50 حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 20W-50
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت معدنی
خرید محصول
33ac1dd0f5b1d72cd314a92405fa29ba 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهران مدل Pishtaz SAE حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: SJ
 • سوخت مصرفی: بنزینی ، دیزلی
 • گرانروی: 20W-50
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت معدنی
خرید محصول
14b8a54589e1d1fc2019874d12bd051b 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 700 ST 10W-40 حجم 5 لیتر

 • API: SN ، CF
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
597e024b8297453ea9e9e9328587c30d 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Super Power 10W-40 حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
a8a7382e3a154fae656406f6f8ddb844 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 7000 حجم 4 لیتر

معرفی 31 تا از بهترین ضبط های لمسی خودرو 2023+(با قیمت روز)
بيشتر ببينيد
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: SN ، CF
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت تمام سنتتیک
خرید محصول
e5b50c17da2cd8e0e9cecd399e02d8cb 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو ایرانول مدل Racing حجم 4 لیتر

240,000 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
84c3dac3e30aa71a007460db8be1a1d5 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو ایرانول مدل رونیا حجم 5 لیتر

 • حجم کالا: 5 لیتر
 • API: SN
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
1934da0a1e7631265dfaa148d57bf996 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو پارس مدل سوپر پایا حجم 4 لیتر

268,000 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
eecb457412fbbd764aed604750bfa0e7 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Power 10W-40 حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF ، SJ
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
a9f966407ad99fef21ca687ee9f1bdfb 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو کانادا لوبریفنت مدل SN 10W-40 حجم 4000 میلی لیتر

365,000 تومان
 • API: SN
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
1259db8dba0df9af66ad385d83fdadf0 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 700 ST حجم 4 لیتر

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: SN ، CF
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
d58760c42de307a7b60e16cebc0edea5 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو لیکومولی مدل Super Leichtlauf 10W-40 حجم 5 لیتر

499,900 تومان
 • API: SN
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
b07cfdabed68cc7eac85e7f9c6aea3e5 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو شرکت نفت پارس مدل Pars Super Paya حجم 4 لیتر

229,900 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 20W-50
خرید محصول
036a3d03d006bf34701ee7a43a0c927c 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل GOLDEN 20 W- 50 حجم 4 لیتر

155,000 تومان
 • API: CC
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 20W-50
خرید محصول
cf98e38ae7b723f7fcb89bf485cfb928 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو شرکت نفت پارس مدل Pars Super Paya Plus حجم 5 لیتر

 • API: SL
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
bb9e797a6deb290ebb7c970c0e652617 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو فلومکس مدل MEGATECH 10W40 ECO حجم 4 لیتر

299,700 تومان
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: SL
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت نیمه سنتتیک
خرید محصول
6c741905c0b757502af19ff4a165bd42 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو کانادا لوبریفنت مدل SM 10 40 حجم 5000 میلی لیتر

374,000 تومان
 • API: SM
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
1d273434d7ba681962ee6d20a9469b20 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 5000 SL حجم 4 لیتر

786,000 تومان
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: CF
 • سوخت مصرفی: روغنی
 • گرانروی: 20W-50
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت معدنی
خرید محصول
ceca54b2cffabacd2f92ef22b524192b 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو کاسترول مدل Magnatec Fuel Saver ظرفیت 4 لیتری 5W30

 • حجم کالا: 4 لیتر
 • API: SM
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 5W-30
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت تمام سنتتیک
خرید محصول
47c0bab290fc28e66a52b699cfa6987c 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو بهتام روانکار مدل 10W40 Renovation حجم 5000 میلی لیتر

349,000 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
45dc4358e700a0ac3a913211fff327d5 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور مگلوب مدل Calci Tec 10W-40 حجم 5 لیتر

892,500 تومان
 • حجم کالا: 5 لیتر
 • API: SN
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • گرانروی: 10W-40
 • ویژگی‌های روغن موتور: ساخت تمام سنتتیک
خرید محصول
34b2f249a96d029707a6812f9f71c766 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو کاسپین مدل Semi Synthetic حجم 4 لیتر

292,000 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 4 لیتر
 • گرانروی: 10W-40
خرید محصول
75618442ece1ff1bb69078e86c41acc7 300x300 - معرفی 30 مدل روغن موتور استاندارد و ارزان

روغن موتور خودرو ایرانول مدل 16000 ظرفیت 4 لیتر

220,000 تومان
 • API: SL
 • حجم کالا: 4 لیتر
خرید محصول

‫6 دیدگاه ها

 1. بهمن موتور مدیون افرادی هست که فیدیلیتی می خرند
  اگر افراد متشرعی باشند وقتی جنس معیوب می فروشند باید یا این جنس را جمع کنند یا فراخوان بزنند و گیر بکس را درست کنند
  ولی افسوس چیزی که رعایت نمی شود حق الناس است
  پیشنهاد من اینه خودتون همه وسایل روغن فیلتر و… تهیه کنید بیرون تعویض کنید

 2. سایت شما به نکته ظریفی اشاره کرده که بنظرم بخاطر همون یه نکته باید گفت یدونست…

  اونم اینه که در خودرو های گازسوز حتما باید از روغن موتور گاز سوز استفاده کرد…

  چون حتی تو دفترچه راهنمای خودرو من هم این موضوع مشخص نشده بود و صرفا فیلتر ویسکوزیته مورد نظر مشخص شده بود.

  از طرفی در هیچ سایتی از این موضوع یاد نشده بود.

  و من که تجربه کافی ندارم نمیدونستم حتما باید از روغن مخصوص موتور های گاز سوز باید استفاده کرد و بین این و روغن های نیمه سنتتیک مقاوم در برابر حرارت بالا گیر کرده بودم‌..

  تشکر از مطلب مفیدتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا