خانه و آشپزخانهلوازم آشپزخانه

راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

نقد و بررسی بهترین توسترهای نان

خرید توستر خوب در بازار ایران - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

 

خرید لوازم آشپزخانه و انتخاب از میان هزاران برند و مدل موجود در بازار ایران کار بسیار سختی است. توستر یکی از لوازم مهم آشپزخانه است که برای آماده سازی صبحانه و برشته کردن نان حتماً به آن نیاز خواهید داشت. برای خرید توستر خوب بهتر است از یک فرد آشنا به بازار و برندها کمک بگیرید و نکات مهم هنگام خرید را بدانید. این مقاله حکم همان فرد آشنا به برندها را دارد؛ در حقیقت ما یک راهنمای خرید توستر به صورت جامع در این مطلب برای شما آماده کرده‌ایم. پس از مطالعه این مطلب، خرید توستر مناسب برای شما بسیار آسان خواهد شد.

 

توستر چیست؟

توستر (Toaster) به فارسی یعنی «برشته کن». همانطور که از نام این دستگاه پیداست، وظیفه برشته کردن انواع نان را انجام می‌دهد. این وسیله اسلات‌هایی دارد که عموماً دو یا چهارتایی است؛ در این اسلات‌ها نان قرار گرفته و عموماً با تکنولوژی حرارتی کانوکشن (Convection) گرم و برشته می‌شود. برندهای مختلفی توستر تولید می‌کنند و در تولید این محصولات، از خلاقیت‌های زیادی استفاده می‌نمایند؛ بنابراین در این قلم لوازم آشپزخانه، شاهد تکثر برندها هستیم. باید به این نکته هم توجه کنیم که توسترها یک وسیله مصرفی هستند که احتمالاً قرار است روزانه از آنها استفاده کنیم؛ بنابراین باید حین خرید توستر، اطلاعات کافی و مناسبی از آنها و نمونه‌های موجود در بازار داشته باشیم.

تفاوت توستر و آون توستر چیست؟

هنگام خرید توستر در بازار، حتماً کنار دستگاه‌هایی که توستر نان یا توستر معمولی نام دارند، مواردی با عنوان «آون توستر» نیز دیده‌اید. آون توسترها از لحاظ ظاهری شبیه به مایکروویو هستند با این تفاوت که ساز و کار آنها بر پایه حرارت کانوکشن است. البته فقط در ظاهر با توسترهای معمولی متفاوت نیستند؛ بلکه از نظر کارایی هم تفاوت‌های بالقوه دارند. توسترهای معمولی فقط نان، کلوچه و مواردی از این قبیل را در شیارهای خود گرم و برشته می‌کنند؛ اما کارایی‌های آون توستر بیشتر است. مهمترین کارایی‌های آون توستر:

 • گرم کردن نان
 • پخت غذا
 • گرم کردن مواد غذایی منجمد
 • پخت پیتزا و گرم کردن ساندویچ‌ها

آون توسترها نسبت به توسترهای معمولی قیمت بیشتری دارند و این به دلیل ویژگی‌ها و کارایی‌های متفاوت آنهاست. البته باید توجه کرد که در مقایسه با مایکروویو، آون توسترها قیمتی مقرون به صرفه‌تر دارند؛ همچنین برای آنهایی که درباره امواجه مایکرو و ساز و کار مایکروویو عقیده خوبی ندارند، استفاده از آون توستر مناسب‌تر خواهد بود.

چرا توستر بخریم؟

شاید برشته کردن نان یا گرم کردن آنرا بتوانید با لوازم دیگر مثل فر هم انجام دهید؛ پس چه نیازی به خرید توستر دارید؟ در پاسخ باید بگوییم، صبحانه یک وعده غذایی مهم است؛ در نتیجه نانی که در صبحانه میل می‌کنید، باید به طور سالم آماده شود. اگر در فر یا روی گاز نان را گرم کنید، احتمال سوختن آن وجود دارد؛ این قضیه سلامت نان و البته طعم آنرا تحت تاثیر قرار خواهد داد. توسترها با برنامه زمانی که می‌گیرند، در نظم خاصی نان‌ها را به بهترین شکل ممکن برشته می‌کنند.
از طرف دیگر این دستگاه‌ها فقط برای گرم و برشته کردن نان ساخته شده‌اند؛ بنابراین می‌توانید به صورت اختصاصی از آنها استفاده کنید. شما می‌توانید نان‌ها را در داخل توستر گذاشته و با خیال راحت کارهای دیگر خود را انجام دهید یا سر میز بنشینید و نگران سوختن نان‌ها نباشید. علاوه بر این از مزایای استفاده از توستر می‌توان به صرفه جویی در زمان هم اشاره کرد؛ چرا که این دستگاه‌ها نان‌های شما را در مدت زمان ۲-۳ دقیقه آماده می‌کنند.

انواع توستر نان

انواع توستر نان - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

همانطور که گفته شد، برندهای مختلفی توستر نان تولید می‌کنند؛ از جمله مهمترین آنها می‌توان به بوش، کنوود، فیلیپس، مایر، هایسونگ اشاره کرد. افرادی که قصد خرید توستر دارند، این برندها را بیشتر از سایرین می‌بینند. اما توسترها به طور کلی و از نظر ساخت و ویژگی‌ها نیز دارای انواع مختلفی هستند. سه نوع مرسوم و محبوب توستر نان که در بازار موجود است عبارتند از:

 • دو جایگاه: این توسترها دو شیار برای قرار دادن نان دارند. شما می‌توانید دو نان تست را داخل این دستگاه‌ها قرار داده و به طور همزمان آنها را گرم و برشته کنید. این توسترها معمولاً بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات قدرت دارند و برق کمی مصرف می‌کنند. این توسترها برای خانواده‌های کم جمعیت یا آنهایی که فضای کمی در آشپزخانه خود دارند مناسب خواهند بود.
 • چهار جایگاه: توسترهایی که چهار جایگاه دارند، به طور همزمان چهار نان را برشته و گرم می‌کنند. این توسترها نسبت به آنهایی که دارای دو جایگاه هستند، قدرتمندترند؛ بنابراین برق بیشتری مصرف می‌کنند. از این توسترها معمولاً در رستوران استفاده می‌شود؛ البته اگر خانواده نسبتاً پرجمعیتی دارید، می‌توانید اقدام به خرید توسترهای چهار اسلاته کنید و در زمان بسیار کمی، مقدار زیادی نان را برشته نمائید.
 • تک جایگاه کشیده: این توسترها مورد علاقه ایرانیان هستند؛ چرا که جایگاه آنها کشیده بوده و برای گرم کردن نان‌های ایرانی مثل سنگک و بربری مناسب‌اند. این توسترها به دلیل جایگاه کشیده خود، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند؛ بنابراین اگر جمع و جور بودن دستگاه برایتان مهم است، این مدل را انتخاب نکنید.
راهنمایی خرید تجهیزات مورد نیاز برای شب مانی در طبیعت
بيشتر ببينيد

ویژگی های توستر نان

همانطور که گفته شد، توسترها جزو وسایل پرکاربرد و روزمره در آشپزخانه به حساب می‌آیند؛ بنابراین ویژگی‌های آنها مهم است. همچنین کارایی توسترها می‌تواند ارتباط تنگاتنگی با ویژگی‌های آنها داشته باشد. این ویژگی‌ها کمک می‌کنند تا نان را به بهترین شکل ممکن برشته و گرم کنیم. مهمترین ویژگی‌های توستر که در تمامی مدل‌های معروف آن باید وجود داشته باشد عبارتند از:

 • خاصیت دیفراست یا یخ زدایی: این قابلیت کمک می‌کند تا نان یخ زدایی شده و بعد گرم و برشته گردد. این ویژگی مخصوص توسترهای پیشرفته‌تر است؛ بنابراین هنگام خرید توستر حتماً به این موضوع توجه کنید.
 • صفحه نمایش: بدیهی است که توسترها قدیمی تنها با دکمه‌های فیزیکی و اهرم‌ها کار می‌کنند و صفحه نمایشی ندارند.
 • تنظیمات پخت نان حلقوی: توسترها ویژگی تنظیم برنامه پخت یا گرم کردن نان‌های خاص مثل نان همبرگر یا انواع دونات را دارند.
 • سینی توستر: وجود سینی در توسترها بسیار مهم است؛ زیرا به ما کمک می‌کند تا قطعات جدا شده از نان را برداریم و به نوعی دستگاه را تمیز کنیم.
 • قابلیت Reheat: گرم کردن مجدد قابلیتی در توسترهاست که بدون برشته کردن نان، فقط آنها را گرم می‌کند.
 • حرارت دهی کانوکشن: قابلیتی مهم در توسترهای جدید است که حرارت را به تمامی قسمت‌های دستگاه به شکل یکنواخت می‌رساند.

ویژگی‌های فانتزی توسترها

خرید توستر - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

برندها با خلاقیت خود، ویژگی‌های فانتزی به توسترها اضافه می‌کنند تا کارایی آنها ساده‌تر و البته کاربر پسندتر شود. برخی از ویژگی‌های فانتزی در جهت بهبود سهولت در استفاده و مدرن‌ تر شدن دستگاه و برخی دیگر هم برای بهبود کارایی و عمل برشته کردن نان به توسترها اضافه می‌شوند. در اینجا برخی از ویژگی‌های دلچسب و جذابی که توسط برندها به توسترها اضافه می‌شوند و هنگام خرید توستر می‌توانند مورد توجه قرار بگیرند را معرفی کرده‌ایم:

 • برخی از توسترها دارای نوار پیشرفت یا شمارش معکوس برای تست کردن نان هستند.
 • قابلیت بلند کردن ارتفاع بالابر به شما امکان قرار دادن نان‌های کوچکتر را در دستگاه می‌دهد.
 • برخی از توسترها دارایی آسانسورهای موتوری هستند؛ این قابلیت کمک می‌کند تا نان به جای بیرون آمدن ناگهانی، به آرامی از دستگاه بیرون بیاید.
 • توسترهای خوب، دارای هشدار آماده شدن نان هستند؛ هنگام خرید توستر حتماً به این ویژگی توجه کنید.
 • قابلیت Lift’n’look در توسترها، نان را به آرامی بالا و پایین می‌برد تا بتوانید عملکرد دستگاه و تست شدن نان را بدون توقف چرخه برشته کردن، بررسی کنید.

نکات مهم هنگام خرید توستر

اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید توستر بدانید، بحث قیمت‌هاست. اگر یک توستر در مقایسه با سایر دستگاه‌های مشابه قیمت عجیبی داشت، حتماً باید با دقت بیشتری بررسی کنید. توسترهای ارزان قیمت اغلب به دلیل ساخت غیر استاندارد یا از یک برند ناشناخته هستند؛ این توسترها معمولاً بعد از مدت زمان کوتاهی استفاده خراب می‌شوند و دیگر کارآمد نخواهند بود. از دیگر نکات مهم خرید توستر نان:

 • آسانی استفاده: توسترهای اتوماتیک بهترین گزینه هستند. از طرفی توسترها نیاز به جا به جایی خواهند داشت؛ بنابراین وجود امکاناتی مثل محفظه جمع کردن سیم برق و پایه‌های ضد لغزش می‌تواند استفاده از توستر را سهولت بخشد. از دیگر موارد مهم در این بخش، سهولت در تمیز کردن دستگاه و البته دارا بودن سینی توستر است.
 • قابلیت یخ زدایی: همانطور که گفته شد، قابلیت دیفراست در همه توسترها وجود ندارد؛ بنابراین اگر قصد خرید توستر با این قابلیت را دارید، هنگام خرید حتماً از فروشنده سوال کنید.
 • توجه به کنترلرها: توسترهای حرفه‌ای کنترل‌های جداگانه‌ای برای تست کردن نان دارند؛ برای مثال برخی از توسترها قابلیت برشته کردن نان در دو چرخه متفاوت دارند.
 • فیزیک توسترها: توسترهایی که توسط برندهای معتبر طراحی می‌شوند، فیزیک خاص و صافی دارند. این موضوع در سهولت استفاده از توستر تاثیر زیادی دارد. به دنبال توسترهایی با روکش کرومی و طراحی سبک باشید.
 • توجه به جایگاه‌ها: بر اساس نیاز خود، توسترهایی که حاوی دو، چهار یا جایگاه‌های عریض هستند را انتخاب کنید.
 • قابلیت تنظیم دما: برخی از ما نان برشته و برخی دیگر نان نرم دوست داریم. قابلیت تنظیم دما در توسترها این امکان را به ما می‌دهد تا طبق سلیقه خود نان را برشته کنیم و از این دستگاه لذت ببریم.
 • قابلیت حرارت دهی کانوکشن: این قابلیت نان‌ها را به طور یکنواخت برشته می‌کند و بسیار کاربردی و مهم است.
 • برند و گارانتی: برندهای معتبر و معروف مثل بوش یا فیلیپس، گارانتی هم دارند. بنابراین سعی کنید از برندهای معتبر یا آنهایی که گارانتی خوبی دارند اقدام به خرید توستر نان کنید.
 • نحوه نمایش محصول ها
راهنمای خرید بهترین دریل برقی، شارژی و پیچ گوشتی در بازار+(باقیمت روز)
بيشتر ببينيد
587c2dbbbad029f1cd1f3c974a073fdd 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر نان یورولوکس مدل EU-TM4605DB

2,415,000 1,499,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
c4b32e9d6c5d72dfe0f81f5a8856f587 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر فیلیپس مدل HD2581 830W

2,680,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
9871c2fc3c4e6b18276671c9cefbf72c 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر بوش مدل TAT6A803

2,263,000 تومان

مشخصات

 • سایر توضیحات
  لاین قرارگیری نان بزرگ جهت تست نان های سنتی سینی جدا شو و قابل شستشو تنظیم درجه حرارت حالت یخ زدایی طراحی منحصربفرد جهت گرم کردن پیراشکی و کیک
 • ابعاد
  420x150x200 سانتی‌متر
 • وزن
  3 گرم
 • حداکثر توان مصرفی
  1090
 • قابلیت‌ها
  تنظیم دما
 • سیستم ایمنی
  دکمه توقف عملیات
 • تعداد درگاه قرارگیری نان
  دو عدد
 • امکانات نظافتی
  یخ زدایی
خرید محصول
582557c13bcaf3ea03426e7d69f1e477 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر بوش مدل TAT6A913

4,560,000 تومان
 • امکانات وان و جکوزی: نمایشگر
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
b6a38b35357eb034b0857c28541e99ee 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر مولینکس مدل LT160111

4,500,000 3,499,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
501d99a68438bd7df23a33f5ac011f06 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر مایر مدل MR-417

1,050,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
0184e50ecfac33811b567c0a23ef5ec4 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر بوش مدل TAT6A111GB

1,770,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  300x170x180 سانتی‌متر
 • وزن
  1.9 گرم
 • حداکثر توان مصرفی
  950-1090
 • قابلیت‌ها
  تنظیم دما
 • سیستم ایمنی
  دکمه توقف عملیات
 • تعداد درگاه قرارگیری نان
  دو عدد
 • امکانات نظافتی
  یخ زدایی
خرید محصول
f05167f87fbf31e58124083fe2718ff2 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر وگاترونیکس مدل VE-68

1,150,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
e097aa5e97554eb6cfd781b59b6cbd32 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر بوش مدل TAT8613

4,420,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول
b2872081c749abb85d83000220092a45 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر کنوود مدل TTM480

3,650,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  34x34x24 سانتی‌متر
 • وزن
  2000 گرم
 • توضیحات نمایشگر
  ندارد
 • طول سیم
  100 سانتی متر
 • حداکثر توان مصرفی
  1800
خرید محصول
0ea502c335b45b1f12b7d643eb8487d3 300x300 - راهنمای خرید بهترین توستر نان در بازار ایران(معرفی 36 مدل)

توستر آ ا گ مدل ErgoSense AT5110

2,250,000 تومان
 • قابلیت‌ها: تنظیم دما
 • امکانات نظافتی: یخ زدایی
خرید محصول

Recent search terms:

 • https://gamavalkharid ir/the-best-bread-toaster/

‫6 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت دوستان گرامی:
  هر محصول خوب دارای معایبی هم هست و در حوزه لوازم خانگی نظر شخصی بنده ، البته نمیخوام نظر شخصی خودم را تحمیل کنم ، از نظر خدمات و تنوع محصولات ،بهترین توستر نان موجود در بازار توستر فیلیپس یا توستر کنوود هست قیمت مناسب برای سلیقه های مختلف دارد.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا